RSA Security rozwija współpracę z partnerami

Spółka RSA Security rozpoczęła poszukiwanie nowych partnerów handlowych. Działania firmy są związane z rozszerzeniem programu RSA SecurWorld w Europie Południowej i Wschodniej.

Do końca br. planowane jest nawiązanie współpracy z dostawcami rozwiązań e-biznesowych, oferującymi specjalistyczne usługi oraz tworzącymi oprogramowanie w środowisku Java i aplikacje internetowe. Kooperacja taka umożliwiłaby – zdaniem zarządu RSA – zaspokojenie rosnącego popytu na rozwiązania do zarządzania dostępem do Internetu i certyfikatami cyfrowymi. RSA chce także zwiększyć liczbę partnerów oferujących rozwiązanie do uwierzytelniania RSA SecurID.

Zdaniem Milesa Rippona, dyrektora ds. sprzedaży na Europę Południową i Wschodnią w RSA Security, wzrost liczby przedsięwzięć e-biznesowych, jaki obserwujemy, wymaga zastosowania różnorodnych zabezpieczonych aplikacji, np. bezpiecznej poczty elektronicznej, formularzy elektronicznych, warstwy SSL na serwerach internetowych i kontroli dostępu do stron WWW.

W ramach programu RSA SecurWorld firma RSA Security oferuje szkolenia oraz usługi marketingowe i wspierania sprzedaży. RSA Security zamierza pozyskać nowych uczestników programu spośród dostawców rozwiązań e-biznesowych i firm typu VAR (Value Added Reseller).