Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

RIAA rezygnuje z pozwów?

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o złożeniu przez organizację RIAA kolejnej porcji pozwów - tym razem przeciwko 751 użytkownikom sieci P2P. Otóż informacja ta właśnie się zdezaktualizowała - serwis AfterDawn.com podał, że RIAA bez podania żadnych przyczyn wycofała nowe pozwy.

Przedstawiciele Recording Industry Association of America nie wydali do tej pory żadnego oświadczenia w tej sprawie - nie wiadomo więc, co było przyczyną tego kroku i czy jest to zapowiedź jakiegoś zwrotu w antypirackiej kampanii prowadzonej przez organizację.

Wiadomo tylko, że RIAA wycofała złożone już pozwy przeciwko 751 studentom uniwersytetów Drexel, Harvard oraz Uniwersytetu Południowej Kalifornii. Wszystkich pozwanych oskarżano o nielegalne dystrybuowanie muzyki za pośrednictwem sieci bezpośredniej wymiany plików.

Decyzja o wycofaniu pozwów jest o tyle dziwna, że w ubiegłym tygodniu opublikowany został raport, z którego wynikało, że działania RIAA zaczęły wreszcie przynosić upragniony przez przemysł muzyczny skutek - liczba internautów nielegalnie kopiujących muzykę z sieci P2P zaczęła ostatnio maleć (z opracowania przygotowanego przez NPD Group wynika, że w ciągu ostatniego półrocza liczba amerykańskich gospodarstw domowych, których członkowie pobierają muzykę z P2P spadła o 11%).

Więcej informacji na temat ostatnich pozwów RIAA i raportu NPD Group można znaleźć w tekście "RIAA pozywa, popularność P2P spada".