RIAA - nowe pozwy

Przedstawiciele stowarzyszenia RIAA zapowiadają, iż w najbliższych dniach do sądów trafią pozwy przeciwko 41 użytkownikom sieci P2P, podejrzanym o nielegalne kopiowanie i udostępnianie muzyki. Oprócz pozwów, RIAA zamierza również rozesłać do kolejnych 90 internautów listy ostrzegawcze.

Od początku września organizacja złożyła już 341 takich pozwów (i wysłała 308 ostrzeżeń). 220 spraw zakończyło się zawarciem ugody - w większości przypadków pozwani musieli słono zapłacić za odstąpienie od zarzutów. W tym samym czasie 1054 internautów skorzystało z powszechnie krytykowanego plany amnestyjnego (więcej o nim znaleźć można tutaj:http://www.pcworld.pl/news/58781.html ).

Warto przypomnieć, że RIAA ma coraz większe problemy ze składaniem kolejnych pozwów - amerykańscy dostawcy usług internetowych, od których organizacja domaga się ujawniania danych osobowych internautów, coraz mniej chętnie przystają na jej żądania (w tej chwili z RIAA procesuje się m.in. SBC Communications).

Co więcej, kilka tygodni temu okazało się, że firmy "namierzające" na zlecenie RIAA internautów łamią prawo , ponieważ do wykrywania piratów nielegalnie wykorzystują metody opatentowane przez firmę Altnet (więcej na ten temat:http://www.pcworld.pl/news/60977.html ).