Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

RIAA kradnie patenty?

Firma Altnet, działająca w branży P2P, złożyła w amerykańskim sądzie pozew przeciwko stowarzyszeniu Recording Industry Association of America, w którym zarzuca organizacji, iż bez zezwolenia wykorzystuje ona zastrzeżone przez Altnet rozwiązania technologiczne. Spór dotyczy technologii umożliwiającej identyfikowanie plików udostępnianych w sieciach P2P.

RIAA nie jest jedynym pozwanym - oprócz organizacji, w pozwie wymienia się również ściśle z nią współpracujące firmy Overpeer, Loudeye oraz Media Sentry. Informacje o naruszaniu przez pozwane firmy patentów pojawiły się już blisko rok temu - w listopadzie ubiegłego roku Altnet rozesłał do nich listy, w których przedstawiciele firmy domagali się natychmiastowego zaprzestania naruszania patentów. Niestety, nie przyniosło to żadnych rezultatów - stąd decyzja o złożeniu pozwu.

Altnet (firma zajmuje się produkcją oprogramowania, służącego do komercyjnego dystrybuowania w sieciach P2P muzyki, filmów i oprogramowania) domaga się od pozwanych natychmiastowego zaprzestania naruszania patentów i zrekompensowania poniesionych do tej pory z tego tytułu przez firmę strat (w pozwie nie sprecyzowano, o jaką kwotę chodzi).