Quelle szuka inwestora

Spółka Quelle Polska, właściciel sklepów internetowych Quelle.pl i Neckermann.com.pl poszukuje inwestora.

W poniedziałek, po bezskutecznych poszukiwaniach inwestora dla całej grupy wysyłkowej Primondo działającej w ramach koncernu Arcandor, niemiecka spółka Quelle GmbH znalazła się w stanie likwidacji.

Koncern Arcandor już 9 czerwca ogłosił upadłość, jednak Niemiecki rząd otworzył linię kredytową w wysokości 50 mln euro na ratowanie Quelle i dał spółce czas na znalezienie inwestora. Mimo zainteresowania kilkunastu podmiotów nie udało się znaleźć chętnego na zakup.

"Dla Quelle sp. z o.o., podobnie jak dla innych dobrze prosperujących spółek zagranicznych Quelle, poszukiwany jest inwestor, który zapewni kontynuację działalności wysyłkowej na rynku Polskim" - piszę w oświadczeniu Piotr Dębski, członek zarządu Quelle.

Quelle szuka inwestora

Quelle Polska sp. z o.o. miała w ubiegłym roku ok. 120 mln zł przychodów ze sprzedaży towarów, z czego nieco ponad 10% mógł wygenerować kanał internetowy - wynika z raportu e-commerce 2009.

Spółka prowadzi w sieci dwa duże sklepy: Quelle.pl i Neckermann.com.pl. Quelle.pl w 2008 r. był pod względem przychodów największym sklepem internetowym w branży odzieżowej. Jego przychody wyniosły w ubiegłym roku prawdopodobnie ok. 11 mln zł, zaś Neckermann.com.pl - ok. 2,5 mln zł.

Drugie miejsce w branży odzieżowej zajmuje BonPrix.pl. Jak wynika z naszych informacji, udział sprzedaży internetowej w łącznych przychodach spółki był jednak niższy niż w Quelle Polska - obroty BonPrix.pl mogły wynieść ok. 10 mln zł.

Quelle jest także jednym z trzech najczęściej odwiedzanych sprzedawców w polskim internecie.