Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Qmpel w leasingu

Firma lub klient indywidualny będzie mógł otrzymać komputer wraz z dostępem do Internetu za pośrednictwem ISDN. Program pilotażowy TP SA "Qmpel" rusza w styczniu 2002 r. w Gdańsku i okolicach.

Firma lub klient indywidualny będzie mógł otrzymać komputer wraz z dostępem do Internetu za pośrednictwem ISDN. Program pilotażowy Qmpel rusza w styczniu 2002 r. w Gdańsku i okolicach. Cena zestawu komputerowego ma wynosić 3332 zł. W programie pilotażowym ma zostać sprzedanych 3332 zestawów.

Telekomunikacja Polska SA przygotowała program Qmpel wspólnie z tp.internet, polskim oddziałem Fujitsu-Siemens Computers, który dostarczy komputery oraz firmą Lukas i Europejskim Funduszem Leasingowym (EFL).

W ramach programu klient będzie miał również możliwość otwarcia rachunku bankowego Lukas e-Konto. Zostanie także wymieniona w jego domu lub firmie linia analogowa na ISDN za 1 zł.

Zakup komputerów przez klientów indywidualnych i firmy ma się odbywać za gotówkę, na raty (kredyt w systemie Lukasa) lub w leasingu (EFL). Umowę leasingową klient będzie mógł podpisać w dowolnym salonie należącym do sieci Fujitsu-Siemens Computers w Polsce. "Będzie to możliwe dzięki wykorzystaniu Interleasingu, internetowego systemu zawierania umów leasingowych administrowanego przez EFL" - twierdzą przedstawiciele TP SA w oficjalnym komunikacie.

Pilotaż w regionie gdańskim potrwa 2 miesiące. Następnie - po miesięcznej przerwie - rozpocznie się komercyjna sprzedaż zestawów Qmpel w całej Polsce.