Qmpel w leasingu

Firma lub klient indywidualny będzie mógł otrzymać komputer wraz z dostępem do Internetu za pośrednictwem ISDN. Program pilotażowy TP SA "Qmpel" rusza w styczniu 2002 r. w Gdańsku i okolicach.

Firma lub klient indywidualny będzie mógł otrzymać komputer wraz z dostępem do Internetu za pośrednictwem ISDN. Program pilotażowy Qmpel rusza w styczniu 2002 r. w Gdańsku i okolicach. Cena zestawu komputerowego ma wynosić 3332 zł. W programie pilotażowym ma zostać sprzedanych 3332 zestawów.

Telekomunikacja Polska SA przygotowała program Qmpel wspólnie z tp.internet, polskim oddziałem Fujitsu-Siemens Computers, który dostarczy komputery oraz firmą Lukas i Europejskim Funduszem Leasingowym (EFL).

W ramach programu klient będzie miał również możliwość otwarcia rachunku bankowego Lukas e-Konto. Zostanie także wymieniona w jego domu lub firmie linia analogowa na ISDN za 1 zł.

Zakup komputerów przez klientów indywidualnych i firmy ma się odbywać za gotówkę, na raty (kredyt w systemie Lukasa) lub w leasingu (EFL). Umowę leasingową klient będzie mógł podpisać w dowolnym salonie należącym do sieci Fujitsu-Siemens Computers w Polsce. "Będzie to możliwe dzięki wykorzystaniu Interleasingu, internetowego systemu zawierania umów leasingowych administrowanego przez EFL" - twierdzą przedstawiciele TP SA w oficjalnym komunikacie.

Pilotaż w regionie gdańskim potrwa 2 miesiące. Następnie - po miesięcznej przerwie - rozpocznie się komercyjna sprzedaż zestawów Qmpel w całej Polsce.