QXL ograniczone

Poznański sąd ograniczył prawdo dysponowania majątkiem spółki QXL Poland jej obecnemu zarządowi, do czasu zakończenia sporu z QXL Ricardo plc.

Jak zapewnia Maciej Oppeln Bronikowski, dyrektor operacyjny QXL Poland, decyzja sądu „w jednakowy sposób zabezpiecza interesy wszystkich udziałowców do czasu całkowitego zakończenia procesu” i nie będzie miała wpływu na działanie serwisu aukcyjnego Allegro.pl. Zarząd QXL Poland zapowiada jednakże złożenie odwołania od decyzji Sądu Okręgowego w Poznaniu.

Podobną decyzję spółka QXL Ricardo wywalczyła już w marcu br. Jest to trzeci etap toczącego się od początku 2003 r. sporu pomiędzy udziałowcami Allegro. Jak dotychczas sąd - o czym kilkakrotnie pisaliśmy - nie uznał jednak zarzutów QXL Ricardo, dotyczących „nielegalnego przejęciu aktywów w spółce zarządzającej serwisem Allegro.pl”.

Przypomnijmy, że oczekując na ostateczne rozstrzygniecie sprawy, brytyjska spółka zaangażowała się w rozwój nowej platformy aukcyjnej – Aukcje24.pl - tworzonej na bazie dawnego serwisu Adico.pl.