Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Pyrkowa Kraina - pierwszy policyjny serwis edukacyjny dla dzieci

Komenda Główna Policji poinformowała, iż oficjalnie otwarto już edukacyjną stronę internetową "Pyrkowa Kraina". Powstała ona w ramach programu edukacyjnego "Z Pyrkiem bezpieczniej" i przeznaczona jest przede wszystkim dla dzieci.

Jest to pierwszy w Polsce policyjny serwis edukacyjny (został on stworzony przez zespół policjantów z Poznania), który powstał w ramach programu edukacyjnego "Z Pyrkiem bezpieczniej". Przeznaczony on jest dla dzieci, rodziców i nauczycieli, natomiast jego gospodarzem jest sierżant Pyrek, czyli maskotka wielkopolskiej Policji, stworzona w 2003 roku przez dzieci dla dzieci.

W części przeznaczonej dla najmłodszych znajdziemy interaktywne gry i zabawy. W informacji prasowej czytamy:

"Zabawy nie tylko zachęcają dzieci do zabawy, ale również i do nauki. Pozwalają rozwinąć umiejętność logicznego myślenia, ćwiczą spostrzegawczość, refleks, uczą postępować według ustalonych norm i zasad."

Pyrkowa Kraina - pierwszy policyjny serwis edukacyjny dla dzieci

Co ważne, Pyrkową Krainę tworzą również same dzieci w czym pomaga im dział Biblioteczka - mogą publikować tu opowiadania i wierszyki, których głównym bohaterem jest sierżant Pyrek. Dodatkowo najmłodsi mają również możliwość zamieszczenia w Galerii swojego rysunku.

Z myślą o rodzicach oraz nauczycielach stworzony został natomiast dział "Kraina dorosłych". Znajdą oni tam:

- konspekty lekcji, artykuły dotyczące takich zagadnień jak bezpieczeństwo, rozwój, edukacja itp.

- porady specjalistów dotyczące bezpieczeństwa dziecka i osoby dorosłej

- filmy prewencyjne.

Ponadto na stronie można znaleźć informacje na temat spotkań, wydarzeń i konkursów, w których bierze udział sierżant Pyrka.

Zapraszamy do zapoznania się z serwisem "Pyrkowa Kraina".