Push to Talk dla abonamentowych

Zgodnie z zapowiedzią, kilka dni po wprowadzeniu oferty Push to Talk dla klientów biznesowych, Polkomtel udostępnił usługi PTT dla użytkowników indywidualnych.

Z "Komórkowego walkie-talkie" (oficjalna nazwa usługi) będą mogli korzystać użytkownicy abonamentowi. Plus GSM na razie nie będzie oferował ich klientom korzystającym z usług w systemie prepaid. PTT nie obsługuje jeszcze platforma do zarządzania usługami prepaid, ponadto w sprzedaży nie ma jeszcze odpowiednich zestawów Simplus. Do końca roku ma się to zmienić.

Push to Talk można aktywować czasowo (jeden dzień - 4,00 zł, 3 dni - 10,00 zł, tydzień - 20,00 zł brutto) lub na stałe płacąc miesięczny abonament. Ceny kształtują się na podobnym poziomie jak w wariancie biznesowym, z wyjątkiem abonamentu miesięcznego, który jest droższy w ofercie indywidualnej i wynosi 80 zł brutto. Oczywiście sama aktywacja i uiszczanie opłat nie wystarczą. Do korzystania telefonu komórkowego jak z "walkie-talkie" trzeba posiadać aparat obsługujący funkcje "Naciśnij i mów". W tej chwili sieć Plus GSM oferuje trzy takie modele - Nokia 6020, Nokia 5140 i Nokia 6260.