Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Publiczny komunikator

Ukazała się nowa, poprawiona wersja rozpowszechnianego na licencji GPL komunikatora internetowego GAIM. Program dostępny jest w wersjach dla systemów Windows, Linux i MAC OS. Wydanie 1.1.1 zawiera poprawkę ulepszającą połączenia z siecią MSN, zmodyfikowaną obsługę kluczy publicznych oraz kilka usprawnień w obsłudze aplikacji.

GAIM to darmowy komunikator internetowy, pozwalający na prowadzenie rozmów w zagranicznych sieciach: AIM (protokół Oscar), ICQ, MSN Messenger, Yahoo, Jabber, Zephyr, IRC oraz w naszym rodzimym Gadu-Gadu.

Aplikacja umożliwia jednoczesne zalogowanie się do każdej z sieci (trzeba posiadać własny login), co w praktyce oznacza, iż każdy użytkownik może rozmawiać z osobami z ICQ w jednym oknie, śledzić co dzieje się na kanale IRC w drugim oraz dyskutować z przyjaciółmi na Gadu-Gadu w kolejnym.

Aplikacja posiada szereg funkcji i opcji dodatkowych, do których należą m.in. możliwość zmiany skórek oraz stosowanie wtyczek.

Dokładna lista zmian wersji 1.1.1 dostępna jest tutaj.