Przyznano Webstary 2007

Po raz trzeci przyznano Webstary, nagrody dla najlepszych stron internetowych. Człowiekiem roku polskiego internetu został Maciej Popowicz, twórca serwisu społecznościowego Nasza-Klasa.pl. Stroną roku według Akademii została witryna mapowo-teleadresowa Zumi.pl. Nagrody były wybierane zarówno przez składającą się z kilkudziesięciu specjalistów Akademię Interntetu jak i przez internautów.

Akademia wybrała także najlepszą kreatywną witrynę roku - serwis Axe News Generator autorstwa agencji interaktywnej Netizens.

Nagrody zostały przyznane aż w 30 kategoriach. Najwięcej, 8 statuetek, zdobyły serwisy należąca do Agory.

Niestety w związku z tym, że wiele liczących się na rynku firm nie zgłasza swoich serwisów do konkursu, niektóre z kategorii nie były najsilniej reprezentowane. Stąd czasem dziwne wyróżnienia, jak nagroda główna w kategorii "Elektronika Użytkowa" dla porównywarki cen Ceneo.pl, czy główna nagroda w kategorii "Podróże i turystyka " dla witryny Polskich Linii Lotniczych LOT.

Interesująco przedstawiają się wyniki głosowania internautów, gdzie niektóre dopuszczone do konkursu witryny były co najmniej... dziwne. Zwycięzcą w kategorii "strona prywatna" została witryna www.mamwdupiebanery.pl, na której znajduje się 18 wyrazów i nic poza tym. Nie wiadomo dlaczego została dopuszczona do konkursu.

Gala przyznania nagród obyła się wczoraj w warszawskiej Fabryce Trzciny.

Pełna lista zwycięzców znajduje się pod tym adresem.