Przyszłość zaczęła się 14 czerwca

Pieniądze - jest dobrze, będzie lepiej

Przyszłość zaczęła się 14 czerwca
Na konferencji odbyła się premiera Raportu Internet 2k10, który zawiera pierwszy ranking firm internetowych opracowany na podstawie ich przychodów. Redakcja Internet Standard dokonała szczegółowej analizy wyników finansowych 275 najważniejszych przedsiębiorstw działających w polskiej branży internetowej oraz zebrała podstawowe informacje o rynkach, na których działają. Dodatkowym elementem publikacji są wywiady z przedstawicielami firm, które uplasowały się na pierwszym miejscu w poszczególnych tabelach rankingowych. Ranking firm internetowych wzbogacony został również podsumowaniem roku 2009 r. wg danych Megapanel PBI/Gemius a także analizą źródeł finansowania projektów internetowych.

Przyszłość zaczęła się 14 czerwca

Liderem rankingu jest QXL Poland, właściciel platformy aukcyjnej Allegro.pl i kilku innych mniejszych, acz równie ważnych przedsiębiorstw z branży - otoMoto, PayU i Ceneo. Na drugim miejscu uplasowała się Grupa Onet, a na kolejnych spółka Agito S.A i Spółka Euro-net (sieć RTV Euro AGD). Pierwszą piątkę zamyka Wirtualna Polska.

Zapraszamy do bezpłatnego pobierania raportu Internet 2k10.

Odrębną analizę finansową największych spółek internetowych na świecie i w Polsce przeprowadził podczas konferencji Internet 2k10 Tomasz Jażdżyńki, prezes Interii. Z prezentacji wynika, że najgorszy czas spółki już mają za sobą i że 2010 r. powinien wynagrodzić niewielkie przychody spółek z 2009 r. Oby.

Google pierwszy kwartał 2010 r. zakończył z 37% zyskiem netto w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego, Yahoo zanotowało 163% zysk netto, a Amazon - 69% zysk netto za ten sam okres. Jeśli chodzi o Polskę to pierwszy kwartał 2010 r. Onet zakończył z 14% wzrostem przychodów r/r (13% wygenerował portal, a 10% pozostałe serwisy Grupy), a Pion Internet Agory ten sam okres zamknął przychodami rzędu 10% r/r. (zapraszamy do rozmowy wideo z prezesem Interii).

Tegoroczna konferencja Internet 2k10 zgromadziła ok. 280 uczestników, którzy wysłuchali wystąpień trzydziestu prelegentów. Podczas konferencji wręczono nagrody dla Człowieka Roku i Firmy Roku 2009. Laureatami wyróżnień zostali: Maciej Budzich, bloger Mediafun.pl i ARBOinteractive.

Przyszłość zaczęła się 14 czerwca

Laureaci nagród Internet Standard: Maciej Budzich, Mediafun.pl i Bartosz Drozdowski, ARBOinteractive

Konferencji patronowali:http://Przelewy24.pl , Windows Live HotMail ihttp://Money.pl . Partnerem merytorycznym byłahttp://Gazeta.pl , a branżowym PBI i IAB Polska.

Przyszłość zaczęła się 14 czerwca

W konferencji wzięło udział blisko 300 uczestników

Jakkolwiek go nazwiemy - czy będzie to trzecia fala czy coś innego, nie sposób nie zauważyć, że rozwój internetu wkracza obecnie w nowy etap kształtowany przez multiplatformowość i konwergencję, potęgę social mediów oraz interaktywnej rozrywki. Wystąpienia prelegentów podczas konferencji, panel dyskusyjny oraz przygotowany przez redakcję Internet Standard raport udowadniają również, że mimo iż wszystko dzieje się wirtualnie - tak naprawdę mamy do czynienia z realnym biznesem, prawdziwymi pieniędzmi i potężnymi firmami, które zwycięską ręką wyszły z okresu spowolnienia gospodarczego - podsumowuje konferencję Internet 2k10 Agnieszka Świtkowska. Dynamika zmian naszej branży jeszcze bardziej przybrała na sile. Już teraz zapraszam na przyszłoroczną konferencję z cyklu 2k, podczas której sprawdzimy, które z przedstawionych wizji i koncepcji się sprawdzą i zadecydują o internetowej przyszłości w najbliższych latach.

Na naszym profilu na Facebooku dostępna jest galeria zdjęć z pierwszego i drugiego dnia konferencji.

Zobacz relację wideo z konferencji Internet 2k10