Przycisk "Lubię to!" obchodzi pierwsze urodziny

Chociaż trudno w to uwierzyć, przycisk "Lubię to!" ma dopiero jeden rok. Kiedy powstawał w kwietniu 2010 roku, mało kto przypuszczał, że okaże się on sukcesem na taką skalę. Obecnie wydaje się on już nierozłączną częścią portalu Facebook i nie tylko...

Przycisk "Lubię to!" obchodzi pierwsze urodziny
Facebook po raz pierwszy zaprezentował swoją usługę, podczas konferencji deweloperskiej F8, która odbyła się w kwietniu 2010 roku. Przycisk okazał się krokiem milowym w rozwoju serwisu.

Wprowadzenie przycisku "Lubię to!" pozwoliło Facebookowi po raz pierwszy w historii pokonać Google w kwestii indeksowania zasobów Sieci. W odpowiedzi na to, Google wprowadziło w ostatnich dniach przycisk +1. Podobne rozwiązanie zastosował portal NK.pl (dawna Nasza Klasa), który wprowadził opcje "Fajne!".

W ciągu pierwszego tygodnia został on zaimplementowany na 50 tys. stron, aktualnie stron posiadających przycisk jest ponad 2,5 miliona. Obecnie przycisk "Lubię to!" osiągnął w Stanach Zjednoczonych większą popularność wśród firm, niż posty zamieszczane na Twitterze.

Co sądzicie na temat przycisku "Lubię to!"? Jak bardzo zmienił on Facebooka? Podzielcie się waszymi przemyśleniami na ten temat w komentarzach.