Przychody Google o 3 proc. w górę

Koncern Google zamknął drugi kwartał br. przychodami na poziomie 5,52 mld USD. Zysk netto przekroczył 1,7 mld USD wobec 1,47 mld USD rok wcześniej.

Przychody Google pomniejszone o zobowiązania wobec partnerów i reklamodawców wyniosły 4,07 mld USD. Dwie trzecie obrotów Google pochodziło z własnych serwisów koncernu. Przychody pochodzące z programu AdSense wzrosły o 2 proc. w skali roku i wyniosły 1,68 mld USD. “Nasze wyniki fiansowe dowodzą, że nasza działalność biznesowa jest stabilna nawet w obecnych warunkach ekonomicznych" - uważa Eric Schmidt, dyrektor generalny koncernu. Warto nadmienić, że w pierwszym kwartale br. przychody koncernu wzrosły o 6 proc. w skali roku. Były jednak niższe od wyniku za ostatnie trzy miesiące 2008 roku.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że kierownictwo Google jest szczególnie zadowolone z wzrostu wpływów generowanych przez serwis YouTube. W minionym kwartale potroiła się bowiem wysokość wpływów z tytułu płatnych usług oferowanych w ramach tej platformy internetowej. Wzrosły również przychody Google z tytułu świadczonych usług reklamowych. Żadnych konkretnych informacji na ten temat jednak nie ujawniono.

Eric Schmidt ujawnił także, że niebawem ujawniona zostanie wstępna specyfikacja i zestaw podstawowych założeń oraz instrukcji dla zapowiedzianego niedawno systemu operacyjnego Google OS. “Kładziemy nacisk na szybkość działania systemu - przede wszystkim szybki start, minimalny wpływ na obciążenie systemu i jak najlepsze wykorzystanie możliwości jakie daje model cloud computing" - zapewnia Eric Schmidt. Oprogramowanie oparte na Linuksie ma zadebiutować w przyszłym roku.

Czytaj też:

Microsoft Office doczeka się wersji online już w przyszłym roku

Facebook ma już 250 mln użytkowników

Intel na minusie - przez gigantyczną karę