Przychodnia360.pl - serwis społecznościowy od byłego prezesa Interii

Przychodnia360.pl to serwis z kategorii Health 2.0 umożliwiający m.in. prowadzenie wirtualnych kart chorób przez pacjentów oraz współpracę z innymi chorymi i lekarzami w celu radzenia sobie z konkretnymi problemami zdrowotnymi. System zaprojektowany został przez krakowską firmę Benhauer, której założycielem i właścicielem jest były prezes portalu Interia.pl, Grzegorz Błażewicz.

Najważniejszym elementem zaprojektowanego przez Benhauer serwisu są wirtualne karty chorób. Użytkownicy tworzą je wybierając konkretną chorobę, związane z nią objawy i zażywane leki. Ważną rolę w serwisie maja odgrywać również lekarze zwani Opiekunami - ich zadaniem jest weryfikacja kart chorób i zgłaszanie uwag oraz sugestii bezpośrednio do pacjentów.

Lekarze sami mają rejestrować się w Przychodni, co może jednak doprowadzić do przypadków podszywania się pod specjalistów przez osoby nie posiadające stosownej wiedzy. - "Jeżeli liczba lekarzy nie będzie duża, weryfikacja ich nie będzie trudna" - mówi Szymon Szymczyk, Specjalista ds. WOMM Benhauer. - "Sami użytkownicy będą dokonywać weryfikacji na podstawie porad udzielonych przez lekarzy" - dodaje.

Przychodnia360.pl - serwis społecznościowy od byłego prezesa Interii
Na serwisie znaleźć można także bazę lekarzy, posortowana według województw oraz specjalizacji. - "Celem działania serwisu jest powiększenie stanu wiedzy internautów w temacie chorób oraz ich symptomów. Może to wpłynąć na przyspieszenie procesu leczenia w świecie rzeczywistym." - mówi pomysłodawca serwisu Przychodnia360.pl i założyciel firmy Benhauer, Grzegorz Błażewicz. - "Wierzymy, że przez tego typu serwis przygotujemy pacjentów do szerszego wykorzystywania profesjonalnych systemów, służących do przechowywania prywatnej dokumentacji medycznej w Internecie, które powoli pojawiają się na rynku."

Przychodnia360.pl wkrótce zostanie wyposażona w dodatkową specjalistyczną aplikację opartą o system "regułowy" analizujący zawartość medycznych serwisów internetowych, umożliwiający pacjentom diagnozowanie chorób na podstawie podanych objawów.

Założycielem i właścicielem firmy Benhauer (włściciela Przychodni) jest były prezes portalu Interia.pl Grzegorz Błażewicz, który wcześniej przez kilka lat budował i prowadził dział marketingu Grupy Comarch. - "Pieniądze zarobione przez firmę Benhauer dzięki świadczeniu kompleksowych usług z zakresu marketingu internetowego inwestujemy w nasze nowe pomysły na usługi sieciowe - tłumaczy Grzegorz Błażewicz" - "Chcemy być liczącą się na rynku firmą oferującą własne innowacyjne projekty internetowe, które potem będziemy rozwijać jako osobne przedsiębiorstwa finansowane samodzielnie albo z udziałem inwestorów."

Kolejnym po Przychodnia360.pl projektem internetowymi, nad którymi pracuje Benhauer, a który pojawi się w sieci jeszcze przed końcem roku jest platforma Internetowa skierowana do wydawców niszowych serwisów. Będzie ona umożliwiała samodzielne tworzenie wertykalnych sieci reklamowych i mikro-sieci reklamowych. Powstać ma również platforma rekrutacyjna dla małych i średnich przedsiębiorstw umożliwiająca usprawnianie procesów rekrutacyjnych.