Przepowiedz atak terrorystów, wygraj koszulkę

Dziennikarze brytyjskiego dziennika "Sun" informują o stronie internetowej, na której odwiedzający mogą wziąć udział w nietypowym konkursie... przewidywania kolejnych celów terrorystycznych ataków. Osoby, które trafnie odgadną miejsce zamachu, wygrają koszulki z napisem "Przewidziałem to".

Przepowiedz atak terrorystów, wygraj koszulkę

Strona WhereNext.com

Zasady "gry" są proste - wystarczy na mapie świata umieścić ikonkę w miejscu, gdzie, jak sądzimy, zaatakują terroryści. Można nie tylko wybrać lokację, ale też metodę ataku - bomba podłożona w samochodzie, atak samobójczy, użycie broni masowego rażenia, itp.

Autorzy strony definiują także kryteria ataku terrorystycznego - musi to być atak wymierzony w cele cywilne na terytorium nie objętym działaniami wojennymi, w którym - uwaga! - w ciągu 48 godzin zginie co najmniej 10 przypadkowych ofiar cywilnych (przy czym "zaginieni się nie liczą").

Dziennik "Sun" powołuje się na wypowiedź rzecznika organizacji Czerwony Krzyż: "Autorzy strony próbowali być zabawni, ale zaserwowali użytkownikom rzecz w bardzo złym guście. Z doświadczeń z ofiarami zamachów w Londynie wiemy, że te wydarzenia wywołały u ofiar głęboką traumę. Taka strona zdecydowanie nie przyniesie im ulgi".

Cóż, autorom strony Where Next wypada tylko pogratulować jakże oryginalnego pomysłu.