Przekonujemy się do polskich znaków w .eu

Minął pierwszy rok dodawania narodowych znaków diakrytycznych w domenie .eu. Jak dotąd, zarejestrowano już 71 tysięcy takich adresów. Najwięcej, bo 46 proc. wszystkich stron z lokalnymi znakami, zarejestrowano w Niemczech. Takie adresy polubili też Czesi (15 proc.) i Polacy (5 proc).

Liczba domen .eu ze znakami narodowymi IDN od 9.grudnia 2009.

Zobacz też:

W organizacji EURid zarejestrowano już 3,7 tys. nazw, korzystając z polskich znaków diakrytycznych. Polska wygenerowała 5 proc. wszystkich rejestracji IDN dla domeny .eu.

Wśród liter ze znakami diakrytycznymi, najczęściej używano litery "ó", która pojawiła się prawie 1800 razy. W domenie .eu chętnie korzystano też z litery "ł" - 1300 razy.

Domena europejska .eu zyskuje popularność zwłaszcza w Unii Europejskiej. W domenie zarejestrowano już 3 mln 332 tysiące nazw. Najwięcej, bo okrągły milion adresów .eu, udało się sprzedać w Niemczech.

W Polsce zarejestrowano dotąd 200 tysięcy domen .eu. To 5 miejsce wśród krajów Unii. Jesteśmy też na drugim miejscu w Europie pod względem dynamiki wzrostu zainteresowania adresami w europejskiej domenie.