Przeglądarka dla mniejszości społecznych

Czy pomimo obecności na rynku przeglądarek internetowych takich jak IE, Firefox, Opera, Chrome, Safari czy Konqueror, jest jeszcze miejsce dla kolejnego gracza? Wszystko wskazuje na to, że tak. W sieci pojawiła się nowa przeglądarka skierowana do afroamerykanów.

Blackbird, bo o niej mowa, to przeglądarka oparta na Firefoksie 3, która jest skierowana do społeczności afroamerykańskiej. Świadczy o tym nie tylko ciemny temat, ale także domyślne treści przez nią wyświetlane. Standardowo zawiera on źródła, wiadomości, strony z filmami wideo, zakładki społecznościowe i narzędzia sieciowe, które mają umożliwić użytkownikowi bezpośredni kontakt z organizacjami zajmującymi się sprawami społeczności afroamerykańskiej. Dzięki Blackbirdowi mają oni również mieć możliwość łatwiejszego kontaktu ze swoją społecznością.

Jedyna różnica pomiędzy Blackbirdem i Firefoksem dotyczy zawartych w zakładkach adresów stron oraz paska informacyjnego wyświetlającego informacje skierowane do czarnoskórych odbiorców (znajduje się on poniżej paska wyszukiwania).

Chociaż przeglądarka dostępna jest od niedawna, to jednak firma która ją wydała, 40A, otrzymała już ogromną liczbę zapytań oraz pobrań "swojego" produktu. Nie wiadomo jeszcze czy Blackbird zyska wyraźny udział w rynku, jednak na pewno jest to dosyć ciekawa inicjatywa.

Ed Young, prezes firmy 40A, potwierdził, że w przygotowaniu jest wersja przeznaczona na komputery Mac. Stwierdził on również, że w przyszłości jego firma planuje wprowadzenie na rynek "wiele interesujących produktów".