Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Przegląd tygodnia 29.03 - 01.04

Najważniejszą informacją kończącego się tygodnia była ta o wejściu eBay na polski rynek. Mniejszościowi akcjonariusze Wirtualnej Polski powinni dostać ponad 220 mln zł od spółi TP Internet. Internautów zapewne ucieszy fakt, że powiększy się pojemność skrzynki pocztowej Gmail do 2 GB. Czy na podobny krok zdecydują się polscy gracze?

Na pewno obecność serwisu aukcyjnego eBay zmieni nasz lokalny rynek. Na 5 kwietnia firma eBay zapowiedziała konferencję prasową. Prawdopodobnie właśnie tego samego dnia oficjalnie ruszy polskojęzyczna wersja serwisu eBay.

Sąd Arbitrażowy przy Krajowej Izbie Gospodarczej zadecydował, że spółka córka TPSA - TP Internet winna jest zapłacić ponad 220 mln zł mniejszościowym akcjonariuszom Wirtualnej Polski. TPI zaznacza, że może podjąć kroki zmierzające do uchylenia wyroku.

Dokładnie rok po tym, jak Gmail zaprezentował największe wówczas skrzynki pocztowe, świat obiegła informacja, że to nie koniec powiększania ich pojemności. Gmail chce zaoferować 2 GB. Czy - podobnie jak to było rok temu - na taki sam krok zdecydują się inni gracze? Zapytaliśmy przedstawicieli polskich portali.

Od poprzedniego tygodnia do naszej redakcji spływały kolejne wiadomości o obniżce cen połączeń VoIP. Przedstawialiśmy więc cenniki Nawijki, Tlenofonu, Tele Gadu-Gadu oraz easyCALL.

Według danych deklaratywnych badania NetTrack w Polsce jest już 7 mln 951 tys. internautów. Codziennie lub prawie codziennie korzysta z sieci prawie co drugi z nich, najczęściej w domu.

Zachęcamy do zapoznania się z raportem dotyczącym bezpieczeństwa usług bankowości online w Europie. Według raportu Forrest Research, phishing, rejestratory klawiatury i inne typy scamów coraz bardziej niepokoją użytkowników takich usług.

Internauci przekonują się do wyszukiwarki MSN. Według badań Nielsen/NetRatings korzysta z niej już 14,2% internautów wyszukujących informacje w sieci. Udział giganta Google spada.

Ciekawe wydają się też dwie wiadomości dotyczące rosnącej popularności internetu i malejącej prasy. Podczas ostatniego spotkania, w którym uczestniczyli przedstawiciele 13 wiodących francuskich gazet, pytano o przyszłość słowa drukowanego. Spadek nakładów dziennej prasy odczuwają zresztą nie tylko Francuzi. Czy internet zabije prasę? W Stanach Zjednoczonych internet jest medium, po które sięga więcej osób niż po magazyny. Zajmuje teraz czwarte miejsce po telewizji, radiu i dziennikach. A wyścig wciąż trwa!