Przegląd tygodnia 24-28.05

MCI wspólnie z Sokrates Inwestycje Sp. z o.o. - spółką, której prezesem jest Marek Borzestowski - utworzyło konsorcjum w celu przejęcia Wirtualnej Polski. Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał, iż TP złamała prawo antymonopolowe, narzucając niekorzystne warunki umów dzierżawy swoich łączy. Prokom Software oraz spółka zależna integratora Prokom Internet zbyły całość posiadanych aktywów w ce-market.com. Interactive Advertising Bureau poinformowało o nowych zaleceniach korzystania z reklam typu pop-up oraz pop-under w kampaniach promocyjnych.

Interactive Advertising Bureau poinformowało o nowych zaleceniach korzystania z reklam typu pop-up oraz pop-under w kampaniach promocyjnych. Zdaniem organizacji, niezbędne jest przestrzeganie zasady tylko jednej emisji takiej reklamy podczas wizyty użytkownika na danej stronie.

W pierwszą rocznicę uruchomienia edukacyjnej strony pro-music.org, światowy przemysł muzyczny może się pochwalić ponad setką legalnych, internetowych sklepów muzycznych funkcjonujących na całym świecie. W ramach witryny pro-music.org udostępniono z tej okazji obszerny katalog zawierający spis internetowych sklepów muzycznych wraz z ich podstawową ofertą cenową.

Jak informowaliśmy wcześniej powołana do życia została spółka akcyjna (Portal Wykup Menedżerski – PWM), której celem jest przejęcie upadłej Wirtualnej Polski. W jej skład weszły: MCI Management oraz Sokrates Inwestycje Sp. z o. o. (prezesem spółki został Marek Borzestowski). Wczoraj doszło do podpisania umowy z bankiem inwestycyjnym CA IB, który chce uczestniczyć w przedsięwzięciu PWM. Konsorcjum złożyło ofertę przejęcia Wirtualnej. Przedstawiamy pierwsze plany startegii PWM względem WP. Więcej:http://www.internetstandard.pl/news/67003.html

Prokom Software, oraz spółka zależna integratora Prokom Internet zbyły całość posiadanych aktywów w ce-market.com. Nabywcą jest Impexmetal, który kupił 1,47 mln akcji za 14,7 tys. zł.

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał, iż TP złamała prawo antymonopolowe narzucając niekorzystne warunki umów dzierżawy swoich łączy. UOKiK nałożył na spółkę kary o łącznej wysokości ponad 23 mln zł.

Koncern z Redmond zamierza stanąć w szranki z największymi wyszukiwarkami internetowymi o palmę pierwszeństwa w skutecznym agregowaniu informacji. W planach Microsoft ma bowiem opracowanie własnej technologii przeszukiwania lokalnych zasobów komputera, w tym wiadomości pocztowych, a także rozbudowanych baz danych.

Napster - jeden z największych internetowych sklepów muzycznych - otworzył właśnie swoje podwoje dla Kanadyjczyków. W jego zasobach znajdą oni ponad 300 tysięcy utworów z wytwórni BMG, EMI, Sony Music Canada, Universal Music Canada oraz Warner Music Canada.

Na początku kwietnia internautów zelektryzowała informacja, ze Google zamierza udostępnić darmowe konta pocztowe o pojemności 1 GB. Firma rozpoczęła już zamknięte testy darmowych kont pocztowych Gmail - prawie jednocześnie w amerykańskich serwisach aukcyjnych pojawiły się oferty sprzedaży kont e-mail w domenie gmail.com. Okazało się, że niektórzy internauci są skłonni zapłacić nawet 150 USD za darmowe konto.

Zapowiadana od dłuższego czasu możliwość skorzystania z Internetu podczas podróży lotniczej już wkrótce będzie dostępna u większości przewoźników. Do końca bieżącego roku usługa ma być aktywowana w dwunastu kompaniach.

Najnowsza wersja paska narzędziowego Yahoo! – Yahoo! Toolbar może pomóc w lokalizowaniu i usuwaniu z komputera szpiegujących programów typu spyware. Początkowo, wzbogacony o nową funkcję pasek zostanie zaoferowany ograniczonej liczbie testowych użytkowników

Firma badawcza Gemius oraz polski oddział organizacji Interactive Advertising Bureau opracowały rozwiązanie – gemiusCrossEffect – wspomagające planowanie kampanii reklamowych

Zdaniem panelistów biorących udział w konferencji poświęconej rynkowi internetowemu, z optymizmem możemy patrzeć w przyszłość e-branży. Wydawcy online mogą liczyć na coraz większe wpływy z płatnych treści i oczywiście reklamy internetowej. Przedstawiciele rynku zaznaczają jedynie, że poszukiwanie coraz to wymyślniejszych form e-promocji jest na razie niepotrzebne - wskazuje serwis Marketing Vox.

Operator sieci Plus GSM zarobił w I kw. 2004 r. 182,4 mln zł czyli o 120,1 proc. więcej niż w tym samym okresie roku 2003 (82,9 mln zł). Przychody Polkomtela w podsumowanym kwartale sięgnęły ponad 1,32 mld zł - o 10 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego (1,20 mld zł).

W pierwszych trzech miesiącach br. wydano za oceanem 2,3 mld USD na promocję w Internecie – wynika z szacunków Interactive Advertising Bureau. To najwyższa kwota od momentu, kiedy IAB zaczęło monitorować rynek e-reklamy, czyli od 1996 roku.

Firma UPC Telewizja Kablowa poinformowała o zwiększeniu prędkość swojej usługi szerokopasmowego dostępu do Internetu chello. Przyspieszenie, które nastąpić ma do połowy czerwca, dotyczyć będzie obu wariantów usługi - zarówno chello classic, jak i chello plus. UPC jest kolejnym już operatorem, który zdecydował się na zwiększenie transferu - wcześniej zrobiły to TP SA oraz Aster.

Kolejne wieści z atrakcyjnego ostatnio dla Polaków unijnego rynku pracy. Luka płac pomiędzy brytyjskim informatycznym sektorem publicznym i prywatnym jest coraz mniejsza – stwierdza raport Society of IT Management (Socitm).

Microsoft zapłacił 12 mln USD odszkodowania firmie Software, producentowi przeglądarki internetowej Opera - dowiedzieli się nieoficjalnie dziennikarze magazynu CNet.com. Koncern zrobił to, by uniknąć procesu sądowego, który miał być finałem konfliktu między obydwiema firmami (rozpoczął się on, gdy Microsoft tak zmodyfikował swój portal internetowy MSN, by nieprawidłowo wyświetlał się w Operze).

Bankier.pl S.A., spółka z portfela funduszu bmp AG oraz spółki giełdowej MCI Management osiągnął w pierwszych trzech miesiącach br. przychody w wysokości ok. 700 tys. zł. Wyniki finansowe Bankiera za I kw. br. są o ponad 80% większe w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku.