Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Przegląd tygodnia 19.07-23.07

MCI Management planuje w najbliższych dwóch latach zainwestować ok. 30 mln euro. W drugim kwartale br. sklep internetowy Amazon.com osiągnął przychody na poziomie 1,39 mld USD. Nie doszło do wybrania nowej rady nadzorczej WP. Szacuje się, że minione półrocze przyniosło w Polsce 50% wzrost w wydatkach na e-reklamę. Wirtualna Polska kilkukrotnie powiększyła płatne konta pocztowe. Sejm zaakceptował senackie poprawki do prawa telekomunikacyjnego.

Ubiegły rok okazał się wyjątkowo dobry na brytyjskiej branży internetowej - przyniósł aż 650 mln USD przychodu z reklamy w sieci. W przeciągu trzech lat wydatki na internetową promocję mają przewyższyć budżety na reklamę w radiu - prognozuje IAB UK.

Fundusz MCI Management planuje w najbliższych dwóch latach zainwestować ok. 30 mln euro. Inwestycje mają być realizowane przede wszystkim na rynku czeskim i słowackim - poinformowała Polska Agencja Prasowa.

Przychody DoubleClicka, firmy zajmująca się internetowym marketingiem, okazały się być o wiele niższe od oczekiwanych - w drugim kwartale br. firma osiągnęła zyska netto na poziomie 3,9 mln USD.

W drugim kwartale br. sklep internetowy Amazon.com osiągnął przychody na poziomie 1,39 mld USD. Międzynarodowa sprzedaż towarów wzrosła w minionych trzech miesiącach o 50% - czytamy w komunikacie firmy. Wyniki finansowe Amazon.com okazały się jednak niższe od wcześniejszych prognoz

Raport Nielsen/NetRatings przewiduje wzrost cen za płatne odnośniki w wynikach internetowych wyszukiwarek, co wynika m.in. z faktu, że wyszukiwarki nie są w stanie skonsumować zainteresowania tą formą reklamy u reklamodawców

Dzisiejsze walne zgromadzenie akcjonariuszy Wirtualnej Polski miało wybrać nową radę nadzorczą spółki, jednak do tego nie doszło. TP Internet proponuje zlikwidowanie spółki, jednak nie ma takiej możliwości działania, bo o losie WP decyduje sąd. "Likwidacja WP SA stanowi logiczne i konsekwentne rozwiązanie" - czytamy w oficjalnym komunikacie TPI. Tymczasem mniejszościowi akcjonariusze zaznaczają, że takie rozwiązanie jest nieuzasadnione z uwagi na fakt, że przychody spółki są wyższe o 70% w stosunku do ubiegłego roku, a portal płaci swoje rachunki terminowo. Mniejszościowi są oburzeni, że wśród osób wskazanych przez TPI do rady nadzorczej znajdował się Piotr Kisiel, który, jak zaznaczają, zaangażowany był przez ostatni rok w działania na szkodę spółki. "Likwidacją WP SA jest zainteresowane TPI, gdyż chce uniknąć wykonania przyjętych na siebie wcześniej zobowiązań" - czytamy w komunikacie wysłanym przez Grabski Inwestycje Finansowe oraz Key7 Investments. Więcej: http://www.internetstandard.pl/news/68971.html

Najstarszy polski portal przyłączył się do rozpoczętej przez Interię wojny o pojemność skrzynek pocztowych. Wirtualna Polska kilkukrotnie powiększyła płatne konta pocztowe. Teraz w ofercie PocztaPRO możemy dostać skrzynkę o pojemności 150 MB, a w ofercie PocztaBIZ - 250 MB.

W minionych trzech miesiącach br. serwis aukcyjny eBay zanotował zysk netto w wysokości 190,4 mln USD. Dla porównania w analogicznym okresie ubiegłego roku firma zarobiła 91,9 mln USD.

Średnio 4 godziny w tygodniu, czyli prawie 9 dni w roku pracownicy spędzają na korzystaniu z internetu w celach prywatnych podczas pracy. Co więcej, ponad 75% osób przegląda... strony pornograficzne - wynika z badania przeprowadzonego przez Cerberian Inc. oraz SonicWALL, opublikowanego przez Center for Media Research.

Z badania przeprowadzonego przez World Association of Newspapers wynika, że kosztem prasy zwiększa się liczba ogłoszeń drobnych w internecie. Szacuje się, że 5% wszystkich ogłoszeń publikowanych w amerykańskich mediach stanowią oferty online

Izraelska firma Bridgemar Services, operator popularnego serwisu P2P iMesh, zawarła porozumienie z amerykańską organizacją RIAA. Porozumienie zakłada, że Bridgemar Services zapłaci 4,1 mln odszkodowania i do końca roku wprowadzi do serwisu konieczność wnoszenia opłat za niektóre dystrybuowane w sieci materiały.

Brytyjska i rosyjska policja 'rozpracowały' międzynarodowy gang, zajmujący się wymuszaniem haraczy od właścicieli internetowych serwisów bukmacherskich. Przestępcy utrzymywali sieć tzw. 'komputerów - zombie' (tzn. komputerów zainfekowanych przez konie trojańskie, umożliwiające zdalne kontrolowanie maszyn), które wykorzystywali do przeprowadzaniu ataków DoS na strony, których właściciele nie zapłacili haraczu.

Rynek internetowy nabrał rozpędu: szacuje się, że minione półrocze przyniosło 50% wzrost w wydatkach na e-reklamę. Sieć jest postrzegana przez reklamodawców jako skuteczne medium promocyjne, rośnie liczba użytkowników, mamy wiarygodne badania witryn, ubiegłe dwa kwartały były najlepsze w porównaniu z ubiegłymi latami - mówią przedstawiciele branży internetowej i telekomunikacyjnej w przygotowanym przez Internet Standard podsumowaniu "Kondycja e-branży w I półroczu 2004 roku". Więcej:http://www.internetstandard.pl/news/68899.html

Internetowe budżety na promocję objęły w Wielkiej Brytanii 3% wszystkich wydatków reklamowych w mediach w ubiegłym roku - wskazuje Interactive Advertising Bureau. W minionym roku szacowano, że Internet obejmie jesienią br. 2% wszystkich wydatków, tymczasem rzeczywiste wyniki okazały się być o wiele lepsze od prognoz.

Firma Google udostępniła nieodpłatnie najnowszą wersję - 1.6 - przeglądarki i edytora plików graficznych Picasa. Program dopiero od niedawna firmowany jest przez Google - tydzień temu jego producent, firma Lifescape, została przejęte przez operatora popularnej wyszukiwarki.

Spam nie tylko powoduje przeciążenie sieci korporacyjnej i ograniczenie wydajności, ale jest również używany jako narzędzie do przeprowadzania licznych szkodliwych i nielegalnych działań - wskazuje raport firmy Clearswift, producenta rozwiązań do zabezpieczania poczty elektronicznej. Zdaniem twórców raportu, zorganizowane grupy przestępcze będą coraz częściej posługiwać się spamem, by wydobyć od pracowników firm ważne informacje lub zakłócić funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Więcej:http://www.internetstandard.pl/news/68846.html

Amerykańska firma Sprint i Swedish National Research and Education Network ustanowiły rekord świata w szybkości przesyłania dużych porcji danych przez Internet. Zespół Sprint/SUNET przesłał blisko 840 GB danych między dwoma pecetami (jeden pracujący w Kalifornii, a drugi w Szwecji) z czasie poniżej 27 minut

Japoński operator ma już 5 mln abonentów korzystających z Foma, sieci telefonii trzeciej generacji. Jeden milion użytkowników NTT pozyskało w dwa miesiące, głównie dzięki nowej ofercie telefonów komórkowych. W tym samym czasie zasięg sieci wzrósł do 99,7 proc.

ATM operator sieci ATMAN rozbudowuje własną międzymiastową sieć szkieletową w relacjach między kluczowymi węzłami w Polsce. Dochodzenie do krajowej sieci szkieletowej ATMAN wymaga współpracy z dostawcami ogólnopolskiej infrastruktury sieciowej.

Według szacunków Interii, powstałych w wyniku konsultacji z kilkoma największymi podmiotami z branży internetowej, zarząd portalu ocenił, że rynek reklamy internetowej w pierwszej połowie 2004 r. wzrósł co najmniej o 50% w porównaniu z pierwszym półroczem roku ubiegłego. W kontekście raportu Expert Monitor, podsumowującego wydatki reklamowe w mediach tradycyjnych, oznacza to, że wpływy reklamowe branży internetowej rosły zdecydowanie szybciej, niż postępował wzrost całego rynku reklamowego w Polsce.

Od trzech tygodni można wysyłać krótkie wiadomości tekstowe SMS oraz e-maile z nowych, żółtych telefonów publicznych Telekomunikacji Polskiej. Nowa usługa rodzimego operatora robi dobre wrażenie, jednak po dokładniejszej analizie można się mocno rozczarować - e-maile i SMSy są dostarczone do odbiorcy nawet kilkanaście godzin po wysłaniu lub - ku naszemu zaskoczeniu - w ogóle nie dochodzą. Wszystko to nasuwa skojarzenie z dobrze znanym, irytującym komunikatem: "połączenie nie może być zrealizowane". Więcej:

Sejm zaakceptował senackie poprawki do prawa telekomunikacyjnego. Tym samym branża internetowa nie musi się obawiać nadmiernych restrykcji przy świadczeniu usług poczty elektronicznej - internauci nie będą musieli przy zakładaniu darmowych e-skrzynek legitymować się dowodem osobistym.

Adrian Lamo, haker, który zasłynął m.in. za sprawą włamania do sieci komputerowej dziennika New York Times, został skazany za ten czyn na 6 miesięcy aresztu domowego. 23-letni Amerykanin dostał również dwa lata w zawieszeniu, zaś dodatkowo będzie musiał zapłacić prawie 65 tys. USD w ramach zadośćuczynienia za poczynione straty.

W piątek 17 lipca na orbicie okołoziemskiej pojawił się kanadyjski satelita telekomunikacyjny, który świadczyć będzie usługi szerokopasmowego dostępu do Internetu mieszkańcom Ameryki Północnej