Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Przegląd tygodnia 16.08-20.08

Wirtualna Polska to przedsięwzięcie o wielkim potencjale - mówi w wywiadzie dla Internet Standard Jacek Kawalec. Akcjonariusze Wirtualnej Polski podczas poniedziałkowego zgromadzenia nie doszli do porozumienia w sprawie wyboru piątego członka rady nadzorczej spółki - większością głosów zdecydowali o przerwie w obradach do 14 września. Pomysł na prowadzenie internetowej działalności narodził sie jeszcze w Niemczech na przełomie 1994/95 roku - wspomina Leszek Bogdanowicz, pierwszy prezes Centrum Nowych Technologii. Wydatki na reklamę online w polskim internecie wzrosną w tym roku o 54 proc. do 75 mln zł, zaś liczba internautów powyżej 15 roku życia sięgnie 7,3 mln - prognozuje CR Media Consulting. Google debiutuje na Nasdaq - cena akcji rośnie o 18 proc.

Wirtualna Polska to przedsięwzięcie o wielkim potencjale - mówi w wywiadzie dla Internet Standard Jacek Kawalec, jeden z współzałożycieli WP, który w 1995 roku przywiózł z Holandii pierwszy serwer dla potrzeb rodzącego się portalu. Mniejszościowy akcjonariusz, członek zarządu, w przeszłości tłumacz sztuk teatralnych i programista opowiada o kulisach konfliktu z większościowym udziałowcem. Wyjaśnia, w jakich okolicznościach doszło do upadku WP. - Chciałbym, abyśmy mogli za rok świętować 10-lecie portalu - dodaje. Więcej: http://www.internetstandard.pl/news/69665.html

Pomysł na prowadzenie internetowej działalności narodził sie jeszcze w Niemczech na przełomie 1994/95 roku - wspomina Leszek Bogdanowicz, pierwszy prezes Centrum Nowych Technologii, firmy, która w drugiej połowie lat 90-tych prowadziła portal WP. Tamte lata pełne entuzjazmu i euforii we wdrażaniu rozwiązań internetowych w polskich firmach, pełne rownież rozgoryczenia co do powolnego tempa, z jakim krajowy rynek anektował nowe technologie niewiele mają wspólnego z obecną sytuacją. W wywiadzie dla Internet Standard Leszek Bogdanowicz opowiada o jego zaangażowaniu w tworzenie Wirtualnej Polski, a później Areny oraz o jego rozczeniach co do własności WP. Więcej:http://www.internetstandard.pl/news/69440.html

Wydatki na reklamę online w polskim internecie wzrosną w tym roku o 54 proc. do 75 mln zł, zaś liczba internautów powyżej 15 roku życia sięgnie 7,3 mln - prognozuje CR Media Consulting w raporcie zatytułowanym 'Ad. Media Raport Rynek reklamy internetowej w Polsce - Prognoza 2004 - 2006' W ubiegłym roku najwięcej internetowych reklam trafiło do Onetu oraz sieci Adnet. Najczęściej w zeszłym roku reklamowały się firmy telekomunikacyjne. Raport CR Media wieści także zmierzch bannerów, jako standardowego formatu reklamowego. Więcej:http://www.internetstandard.pl/news/69812.html

16 sierpnia walne zgromadzenie akcjonariuszy Wirtualnej Polski trwało niecałą godzinę. Akcjonariusze nie doszli do porozumienia w sprawie wyboru piątego członka rady nadzorczej spółki. Większością głosów zdecydowali o przerwie w obradach do 14 września.

Grupa Onet.pl w II kw. 2004 odnotowała 24,4 mln zł przychodu oraz 3,17 mln zł zysku netto. Po dwóch kwartałach br. skonsolidowane przychodu grupy wynoszą 40,2 mln zł, a zysk netto 23,6 mln zł.

Skonsolidowane przychody MCI Management w II kw. br. przekroczyły 38,6 mln zł. W całym I półroczu fundusz miał 58,43 mln zł i 4,38 mln zł zysku, co jest rekordowym wynikiem w historii spółki.

Zapowiadana jeszcze w październiku 2003 r. kampania Interactive Advertising Bureau pod hasłem "Internet też medium" ruszyła pełną parą.

Piotr Matysik został nowym prezesem zarządu spółki Otwarty Rynek Elektroniczny SA. będącej operatorem platformy B2B Marketplanet. Dotychczas pełnił on funkcję dyrektora sprzedaży w ORE. W lipcu z kierowania firmą zrezygnował Konrad Makomaski.

Być może pod koniec br. w stolicy zostanie wprowadzona możliwość rejestrowania pojazdów przez internet. Takie usługi w ramach rozwoju społeczeństwa informacyjnego jako pierwszy w Polsce zaoferował już kilka dni temu urząd miasta w Gdańsku. Sieć jak na razie stanowić będzie jedynie dodatkowy kanał komunikacji, usprawniający i przyspieszający proces obsługi obywateli. Nie należy się jednak łudzić, że unikniemy osobistej wizyty w urzędzie.

Google uzyskał zgodę amerykańskiej komisji papierów wartościowych na giełdowy debiut. We środę spółka obniżyła także widełki cenowe oferowanych walorów do 85-95 USD z wcześniejszych 108-135 USD. Ostateczna cena akcji została ustalona na 85 USD. Podczas dzisiejszego debiutu ceny akcji osiągneły 100 USD.

Twórcy wirusów ściśle współpracują z firmami, zajmującymi się rozsyłaniem niechcianych e-maili reklamowych - alarmuje nowojorska firma MessageLabs. Efektem tej współpracy jest powstawanie wirusów, które rozsyłają spam oraz narzędzi, umożliwiających oszukiwanie filtrów antyspamowych.

W lipcu po raz pierwszy w historii w USA więcej internautów korzystało z łącz szerokopasmowych niż z połączeń typu dial-up - informuje firma analityczna NetRatings. Z danych firmy wynika, że z broadbandu korzysta obecnie 63 mln Amerykanów - czyli 51% tamtejszych internautów.

Microsoft zamierza powiększyć rozmiar darmowych skrzynek pocztowych w systemie Hotmail do 2 GB - donosi serwis TheInquirer.net. Będzie to reakcja na działania firmy Google, która od kilku tygodni zapowiada udostępnienie darmowych kont pocztowych o pojemności 1 GB.

Według najnowszego raportu 'Spam Index', opublikowanego przez firmę Clearswift, lipiec tego roku był miesiącem znacznego wzrostu wolumenu spamu o treściach pornograficznych oraz zawierającego oferty sprzedaży medykamentów. Znacznie zmalała natomiast ilość spamu oferującego szybkie transakcje, kredyty i korzyści finansowe.

Firma RealNetworks poinformowała o czasowym obniżeniu cen za pobieranie piosenek z jej internetowego serwisu muzycznego Rhapsody. W czasie promocji za jedną piosenkę trzeba będzie zapłacić tylko 49 centów, czyli o 50% mniej niż w serwisie iTunes Music Store Apple'a.

Zakup i pobieranie plików muzycznych, prosto na telefon komórkowy? Czemu nie! Muzyczny odłam brytyjskiego operatora telekomunikacyjnego mmO2 - O2 Music - rozpoczął oferowanie takiej usługi mieszkańcom Wielkiej Brytanii oraz Niemiec.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, największa światowa sieć wypożyczalni filmów - Blockbuster - uruchomiła serwis internetowy, za pośrednictwem którego mieszkańcy USA mogą wypożyczać płyty DVD.

Specjaliści z ośrodka Internet Storm Center przestrzegają przed podłączaniem do Internetu nowych komputerów, bez zainstalowania niezbędnych, systemowych aktualizacji bezpieczeństwa. Ich zdaniem maszyny takie wytrwają nienaruszone w Sieci około... 20 minut.

Dzieci coraz mniej żyją życiem rodzinnym, a coraz częściej wolą w samotności poświęcać się oglądaniu telewizji lub grze na komputerze. Nowoczesna technologia niestety izoluje dzieci od rodziny - stwierdzają analitycy brytyjskiej firmy Mintel.