Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Przegląd tygodnia 09.10 - 15.10

Posłowie nie odpowiadają na e-maile. Interia stawia na broadband. Rośnie rynek m-commerce. Yahoo miało bardzo dobry kwartał. Rynek chce 22% VAT na internet OIGKK i ulg podatkowych. Rusza System Zamówień Publicznych.

"Lata 2000 - 2003 były szczególnie trudne dla firm internetowych. Teraz przyszedł czas na wzrost i ekspansję" - zapewnia Jacek Pasławski, który w miniony piątek (8 października) przejął oficjalnie funkcję prezesa zarządu Interii, po Tomaszu Jażdżyńskim.

W 2007 roku rynek treści związanych z usługami telefonii komórkowej będzie wart 78 mld USD. W zeszłym roku ten sektor wygenerował przychody o wartości 16,7 mld USD. Większość, bo 60% przychodów z tego tytułu przypadnie operatorom sieci GSM czy UMTS - wynika z raportu eMarktereta.

Posłowie nie odpowiadają na e-maile. Organizacja "Internet Obywatelski" - działająca na rzecz budowy w Polsce społeczeństwa informacyjnego po raz trzeci przeprowadziła akcję, której celem było sprawdzenie czy polscy parlamentarzyści korzystają z poczty elektronicznej do kontaktów z obywatelami

Yahoo! w trzecim kwartale tego roku znacząco zwiększyło zyski. W porównaniu do trzeciego kwartału poprzedniego roku przychody spółki wzrosły o 154%, do poziomu 907 mln USD. Zysk netto firmy wzrósł do 253 mln USD, wobec 65,3 mln USD w tym samym okresie w ubiegłym roku.

Ogólnopolska Izba Gospodarcza Komunikacji Kablowej wystosowała otwarty list do parlamentarzystów popierający wprowadzenie ulgi podatkowej na korzystanie z internetu. Ulga ma być sposobem na zrekompensowanie użytkownikom zwiększonych wydatków na dostęp do sieci, po wprowadzeniu 22% VAT na takie usługi. Rząd nie jest przychylny takiemu rozwiązaniu

Kilkaset tysięcy podmiotów publicznych będzie mogło korzystać z programu o nazwie System Zamówień Publicznych (SZP). Pozwoli on na obsługę całego postępowania przetargowego za pośrednictwem internetu.