Przegląd tygodnia 08.11-12.11

Sieć AdClick została oficjalnym partnerem reklamowym Opera Software w Polsce. Spółka Payback, związana z Allegro.pl, otworzyła w Rosji i na Ukrainie platformę aukcyjną Au-au.ru. Gazeta Wyborcza uruchomiła swoją cyfrową wersję. Mozilla udostępniła wersję finalną najnowszej przeglądarki Firefox. Zarząd portalu o2.pl domaga się odszkodowania za bezprawne dystrybuowanie wtyczki O!Phone przez firmę NEUTRON-IT.

Zaledwie kilka dni po oficjalnej premierze długo oczekiwanej, wersji finalnej przeglądarki internetowej Firefox 1.0, przedstawiciele Microsoftu bronią Internet Explorera. Według nich, nie jest on bardziej dziurawy, niż produkty konkurencji i zawiera wszystkie niezbędne funkcje.

W najbliższy weekend odbędą aż się dwa zloty użytkowników Mozilli. Fani tej przeglądarki internetowej spotkają się w Poznaniu i w Warszawie.

Firma NEUTRON-IT, oskarżona przez Tlen o nieuczciwą konkurencję, rozważa wniesienie do sądu sprawy o kradzież swojego produktu.

Google planuje w najbliższych tygodniach dodanie obsługi protokołu POP3 oraz kompleksowego skanowania antywirusowego do oferowanych przez siebie kont pocztowych Gmail. Być może z poczty elektronicznej Google będzie można skorzystać również przez WAP lub XHTML.

Dyrektor generalny America Online, Jonathan Miller, zapowiedział podział firmy na cztery części. To kolejny etap zmian, które mają na celu usprawnienie działania i poprawę wyników finansowych spółki.

Według Hitwise, firmy badawczej z Australii, z największych wyszukiwarek korzysta o 7% więcej internautów niż przed rokiem. Hitwise zbadała także średni czas, jaki użytkownicy spędzają na wyszukiwaniu.

Najnowszy album irlandzkiej formacji U2 - "How to Dismantle an Atomic Bomb" - na dwa tygodnie przed oficjalną premierą pojawił się w sieciach bezpośredniej wymiany plików. Najprawdopodobniej spowoduje to przyspieszenie wprowadzenia płyty do sprzedaży.

Zarząd portalu o2.pl domaga się odszkodowania za bezprawne dystrybuowanie wtyczki O!Phone przez firmę NEUTRON-IT. Według o2.pl, nazwa tlenofon jest zastrzeżona i posługiwanie się nią przez Neutron-IT jest bezprawne.

Mozilla udostępniła wersję finalną najnowszej przeglądarki Firefox. Jest to niewielka wieloplatformowa przeglądarka, której główną zaletą jest niemalże nieograniczona konfigurowalność. Wersja instalacyjna jest jedynie platformą, do której możemy za pomocą tzw. "rozszerzeń" dołączyć praktycznie każdą funkcjonalność. Najważniejsze jest to, że użytkownik nie jest skazany na to co udostępnia twórca przeglądarki. Każdy może stworzyć własną wtyczkę rozszerzającą możliwości tej internetowej aplikacji.

Według najnowszych prognoz eMarketera, wzrost odnotuje nie tylko rynek reklam przy wynikach wyszukiwania. Przychody wydawców z pozostałych typów reklam online mają w bieżącym roku wzrosnąć o 10%.

Wirtualna Polska obniżyła cenę usługi VoIP pc2phone, czyli połączeń z komputera na telefon. Za minutę rozmowy międzymiastowej zapłacimy teraz 11 groszy brutto.

Przychody home.pl po trzech kwartałach bieżącego roku przekroczyły 7 mln złotych i były wyższe o ponad 46 proc. niż w tym samym okresie ubiegłego roku. O ponad 5 proc. wzrósł również zysk brutto spółki i wyniósł na koniec września 2,28 mln zł.

Gazetę Wyborczą można poczytać w wersji cyfrowej w serwisie www.pressdisplay.com. Przez tydzień można gazetę przeglądać za darmo. Potem trzeba opłacić prenumeratę.

Spółka Payback, związana z Allegro.pl, otworzyła w Rosji i na Ukrainie platformę aukcyjną Au-au.ru.

Sieć AdClick została oficjalnym partnerem reklamowym Opera Software w Polsce. 4 listopada rozpoczęłą się pierwsza, przygotowana przez AdClick, kampania z reklamami wyświetlanymi w darmowej wersji przeglądarki internetowej Opera.

Brytyjska sieć hipermarketów Tesco uruchomiła... internetowy serwis muzyczny. Cenę pojedynczego pliku ustalono na 79 pensów - czyli tyle samo, ile za jedną piosenkę zapłacić trzeba w iTunes Music Store Apple'a.

Online Library Application (OLA) jest działającym w oparciu o przeglądarkę internetową systemem do zarządzania bazą danych niewielkich bibliotek, liczących od kilkuset do kilku tysięcy pozycji.