Przegląd prasy 29.11

Wystartuje system informatyczny zbierający dane o kredytobiorcach.

PRAWO I GOSPODARKA Rozpoczyna działalność Biuro Informacji Kredytowej, którego celem jest gromadzenie, przetwarzania i sprzedaż informacji o historiach kredytowych kredytobiorców. (s.8) Rozmowa z Tomaszem Czechowiczem na temat planów giełdowych MCI Management. (s.11) Citibank chce wdrożyć system realizacji płatności (głównie stałych opłat) dokonywanych za pośrednictwem Internetu. (s.13) Analitycy CDM wyceniają akcje Techmexu na 50 PLN. (s.14)

PULS BIZNESU Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta zaaprobował kompromisowe rozwiązania w sporze Netii z TP SA, co do świadczenia przez Netię usług w zakresie połączeń międzystrefowych. TP SA stanie wobec pierwszego konkurenta na tym rynku. (s.6) Sieciowe Systemy Informacyjne – dostawca rozwiązań informatycznych i sieciowych – zamierza wybudować katowickiej strefie ekonomicznej fabrykę urządzeń elektronicznych. (s.11) Dodatek „eBiznes” na temat rynków B2B.

RZECZPOSPOLITA Dostawcą systemu informatycznego dla Totalizatora Sportowego, pozwalającego na obsługę klientów online, będzie prawdopodobnie amerykańska firma AWI. Wartość systemu szacuje się na 100 mln USD. (s.A1, B2) Telefonica Moviles zleciła Nokii, Ericssonowi i Motoroli rozpoczęcie prac nad budowę sieci UMTS. (s.B4) Prosperum - internetowy serwis HR. (s.E2)

PARKIET Chemiskór kontynuuje inwestycje w media. Zamierza odkupić od Yawalu, jego spółki zajmujące się wydawaniem prasy, radiem i Internetem.

Analiza techniczna cen akcji ComArchu.

WALL STREET JOURNAL Telecom Italia Mobile kupi brazylijskiego operatora telefonii komórkowej Maxitel za 240 mln USD. Jest to kolejna (po Wenezeueli i Peru) inwestycja włoskiego koncernu w Ameryce Łacińskiej.

Amerykańska firma konsultingowa (w dziedzinie Internetu) iXL ogłosiła plan zwolnienia 850 pracowników (35% zatrudnionych). Będzie to jedna z największych redukcji w firmach związanych z branżą internetową.

FINANCIAL TIMES Broadcom, amerykańska firma technologiczna, ogłosiła zamiar zakupu izraelskiego producenta procesorów do modemów telewizji interaktywnej – VisionTech – za kwotę 777 mln USD.