Przegląd prasy 27.11

Już niedługo duża część tradycyjnych usług pocztowych może się stać przeżytkiem.

RZECZPOPOSPOLITA W ciągu najbliższych lat większość informacji będzie przekazywana za pośrednictwem poczty elektronicznej i telefonów a tylko 15% za pośrednictwem poczty. (s.B4) Deutsche Bank poinformował, że zrezygnował z przetargu na UMTS we Francji, aby zainwestować w taką sieć w USA. (s.B5)

GAZETA WYBORCZA Rozmowa z Kazimierzem Adamczykiem, prezesem spółki EuroPolGaz, na temat kabla światłowodowego układanego wzdłuż gazociągu jamalskiego. (s.23) Techmex drugi już raz został zmuszony do odwołania publicznej emisji swoich akcji. Powodem jest niskie zainteresowanie inwestoró jego akcjami. (s.24) Internet Designers – spółka projektująca strony WWW zamierza w przyszłym roku wejść na warszawską giełdę. (s.25) Ołeksander Ziczenko, szef komisji ds. mediów Najwyższej Rady Ukrainy ogłosił, że na Ukrainie świadczenie usług dostępu do Internetu i telewizji kablowej nie będzie koncesjonowane. Bardzo ucieszyło to polskich dostawców wymienionych usług. (s.27)

PRAWO I GOSPODARKA Polskie portale internetowe podejmuję intensywne kampanie promocyjne. (s.5)

PULS BIZNESU Turecki operator telefoniczny Turkcell prawdopodobnie nie weźmie udziału w polskim przetargu na UMTS. (s.3) SMG/KRC ogłosiło ranking popularności polskich stron internetowych: prowadzi Onet przed Wirtualną Polską. (s.4)

PARKIET TP S.A. i Elektrim wyraziły intencję współpracy, polegającej na wzajemnym udostępnianiu infrastruktury niezbędnej do transmisji danych.

WALL STREET JOURNAL Europejczycy spędzili w październiku średnio 6 godz. tygodniowo w Internecie, czyli o pół godziny dłużej niż we wrześniu – wynika z badań Nielsen/Netratings.

FINANCIAL TIMES Naukowcy z Uniwersytet Cambridge opracowali technikę produkcji tanich mikrochipów z tworzyw sztucznych.

Microsoft wznawia dzisiaj w sądzie apelacyjnym batalię przeciw podziałowi firmy.

Amerykańska księgarnia Barnes & Noble i stacja telewizyjna Gemstar TV Guide podejmują współpracę w projekcie udostępniania książek przez Internet.