Przegląd prasy 22.11

Deutsche Telekom nie chce budować UMTS we Francji

RZECZPOSPOLITA Sklep z artykułami dla dzieci Smyk od wczoraj ma swoją witrynę w Internecie. Łączne inwestycje w handel elektroniczny grupy Empik Centrum Investments wyniosą w tym roku 20 mln dolarów. Wcześniej zostały otwarte wirtualne sklepy Empik i Galeria Centrum. (s. B4)

Po trzech kwartałach 2000 r. Netia Holding miała 395,984 mln złotych straty, o 7,2 procent mniej niż rok temu. (s. B4)

Polkomtel po trzech kwartałach 2000 r. miał 177,2 mln złotych zysku netto przy przychodach w wysokości 2,6 mld złotych. Jest to jedyny operator telefonii komórkowej w Polsce który wykazał zysk netto. (s. B4)

GAZETA WYBORCZA Rząd omawiał sprawę łącza światłowodowego instalowanego wzdłuż gazociągu jamalskiego podczas tajnej części obrad – twierdzą źródła dziennika. (s. 22)

Bank Komunalny wprowadzi w przyszłym roku bankowość internetową. Według władz firmy ma to pomóc w pozyskaniu 100 tysięcy nowych klientów do końca 2007 r. (s. 24)

W ciągu trzech miesięcy portal Yahoo! ma wprowadzić takie rozwiązania, które uniemożliwią francuskim internautom dostęp do aukcji przedmiotów nazistowskich – postanowił francuski sędzia. (s. 25)

PRAWO I GOSPODARKA Softbank wprowadził na rynek pakiet rozwiązań informatycznych dla bankowości Active-Bank. Partnerem w tym przedsięwzięciu jest brytyjski Financial Object. (s. 5)

Umowa pomiędzy Polish Phonesat, spółką zależna od Elektrimu, a PolGaz Telekom nie wejdzie w życie. Elektrim miał dzierżawić od PolGaz część łącza światłowodowego wzdłuż gazociągu jamalskiego. Wszczęto także postępowanie rozwiązywania podobnej umowy z Szeptelem. (s. 11)

PULS BIZNESU podpisał 3,5-letni kontrakt z Renault Polska na wdrożenie i outsourcing systemu Renault.net, aplikacji typu e-commerce. Wartość umowy szacuje się na 12 mln złotych. (s. 11)

FINANCIAL TIMES NTT DoCoMo zamierza w przyszłym tygodniu kupić za 9,1 mld dolarów kupić 15 procent udziałów w amerykańskim operatorze telefonii komórkowej AT&T Wireless.

Deutsche Telekom wycofał się z przetargu na UMTS we Francji.