Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Przegląd prasy 16.11

Inwestycja ITI w Optimusa nie ma na razie żadnych pozytywnych następstw. Mnożą się niepomyślne informacje na temat nowosądeckiej firmy.

GAZETA WYBORCZA Inwestorzy giełdowi nie zareagowali pozytywnie na zakup akcji Optimusa przez ITI i plany udziałowców co do losów spółki. Na wczorajszej sesji giełdowej cena akcji Optimusa spadła o 25 procent. (s.24)

PULS BIZNESU NG Koleje Telekomunikacja wydzierżawiły od PKP na 15 lat kanały światłowodowe. Umowa ma wartość 210 mln złotych a sfinansowali ją brytyjscy udziałowcy NG KT: National Grid i Energis (trzecim udziałowcem jest PKP). (s.4)

W projekcie budżetu na 2001 r. nie uwzględniono dochodów z przetargu na UMTS w Polsce. (s.6)

Holdingowi Optimusa grozi rozczłonkowanie. Wiele należących do niego firm rozważa usamodzielnienie. (s.8)

Wprowadzenie do użytku mikroprocesorowych kart płatniczych ożywiłoby handel elektroniczny. Ta technologia zapewnia większe bezpieczeństwo transakcji w Internecie. (s.12)

Firmy i uczelnie coraz częściej stosują programy szkoleń przez Internet. (s.22)

PRAWO I GOSPODARKA Oficjalne otwarcie serwisu internetowego Mojerachunki.pl (obsługuje płatności rachunków) przez spółkę Billbird zbiegło się z objęciem w niej mniejszościowego udziału przez międzynarodowy fundusz venture capital Innova Capital. (s.6)

Portal YoYo przeszedł techniczną i graficzną modernizację. (s.6)

RZECZPOSPOLITA W dodatku „Rzecz w sieci”: o eksplozji e-biznesu w Europie prognozowanym przez Gartner Group (s.1)

Na konferencji Comdex w Las Vegas po raz kolejny starli się Bill Gates (Microsoft) i Larry Ellison (Oracle), tematem ostrej dyskusji była przyszłość komputerów klasy PC (s.2)

O procederze rejestrowania domen internetowych o popularnych nazwach. (s.2)

PARKIET Mimo złej koniunktury giełdowej norweski państwowy koncern telekomunikacyjny Telenor zamierza zadebiutować na rynku publicznym.

WALL STREET JOURNAL Rada Europy rozważa wprowadzenie szczegółowych regulacji prawnych dotyczących przestępstw w Internecie.

Brytyjska firma telekomunikacyjna - Vodafone – poinformowała, że jej przychód brutto w pierwszej połowie tego roku wzrósł o 22 procent w stosunku do zeszłego roku.

FINANCIAL TIMES Przenośne „przystawki” internetowe różnego rodzaju są najmodniejszym tematem konferencji teleinformatycznej Comdex w Las Vegas.