Przegląd prasy 04.08

Przegląd najważniejszych wiadomości, które ukazały się w prasie polskiej i zagranicznej 04.08

GAZETA WYBORCZA W Wielkiej Brytanii zakupy on-line obawiają się robić raczej ludzie, którzy posługują się Internetem na co dzień niż sieciowi laicy – tak wynika z badania „E-commerce a ochrona konsumentów” brytyjskiej organizacji konsumenckiej National Consumer Council (s.25).

RZECZPOSPOLITA Onet.pl jest najpopularniejszym portalem internetowym w Polsce, wynika z badań przeprowadzonych niezależnie przez OBOP i SMG/KRC. Na drugim miejscu znalazła się Wirtualna Polska (s. B3).

Centrozap utworzy hutniczo-budowlany portal internetowy. Spółka zamierza też starać się o koncesję na telefonię komórkową (s. B4).

PULS BIZNESU Agora, Onet.pl i Wirtualna Polska zamierzają utworzyć spółkę, która zajmie się badaniami polskiego Internetu, jak wynika z nieoficjalnych wiadomości. (s.3)

FINANCIAL TIMES Komisja Europejska zwiększyła liczbę zarzutów w śledztwie, które prowadzi przeciwko Microsoftowi. Obecnie zamierza wyjaśnić również zarzuty dotyczące niemal monopolistycznej pozycji koncernu na rynku systemów operacyjnych do komputerów osobistych. Konkurencyjne firmy zarzucają koncernowi Gatesa, że dzięki swojej pozycji stara się je wyrzucić z szybko rozwijającego się rynku oprogramowania do serwerów.

WALL STREET JOURNAL Blisko 85 tys. pracowników Verizon Communications, największego amerykańskiego operatora telefonii komórkowej, odejdzie z pracy, jeżeli firma nie podpisze nowych umów ze związkami zawodowymi do południa w najbliższą niedzielę. Będzie to odejście jednorazowo największej liczby pracowników w ciągu ostatnich kilku lat i może praktycznie unieruchomić usługi telekomunikacyjne od Main do Virginii (Tech Center)