Przegląd Prasy 7.11

Netia i Elektrim przedstawiły skrajnie odmienne wyniki finansowe za trzeci kwartał tego roku.

GAZETA WYBORCZA Na 182 milionową stratę Netii wpłynął przede wszystkim wzrost kosztów finansowych, natomiast na spektakularny zysk Elektrimu sprzedaż koncernowi Vivendi - Elektrimu-Telekomunikacji. (s.26) O możliwości obsługi rachunku bankowego za pomocą SMS-ów. (s.28) W dodatku „Gazeta Komputer”m.in. o najnowocześniejszych telefonach i urządzeniach przenośnych zapewniających dostęp do Sieci (s.8-9)

RZECZPOSPOLITA Producent oprogramowania SAP posiada 11,5 miliarda marek przeznaczone na konsolidację firm z branży. (s.B4) Macrosoft zapowiada nową emisję akcji w 2001 roku o wartości ok. 10 milionów złotych. (B4)

PRAWO I GOSPODARKA SDI oferowany przez TP S.A. stanowi najpopularniejszy sposób dostępu do Internetu w małych i średnich przedsiębiorstwach. (s.4) Wczoraj taniały akcje telekomów na giełdzie. Przecenę spowodowała obawa o stabilność finansową Vodafone’a zamierzającego nabyć 25 procentowy pakiet udziałów w Swisscom - szwajcarskim operatorze telefonii komórkowej. (s.6)

PULS BIZNESU Strata Optimusa po trzech kwartałach tego roku wynosi 19 milionów złotych. Jej przyczyny to wysokie inwestycje i brak efektów działania. (s.8) Rekomendacje dla polskich spółek sektora IT: Prokom – średnioterminowa „kupuj” (Merryl Lynch), – „poniżej rynku” (SSSB). (s.8) Holenderskie UPC rozpocznie dostarczanie szybkiego dostępu do Internetu na Węgrzech. (s.14)

FINANCIAL TIMES Standard&Poors obniżyło rating wiarygodności kredytowej AT&T z AA- do A z uwagi na plany podziały firmy. W tym samym czasie usiłuje ona uzyskać 25 miliardów dolarów kredytu. Cisco jeden z największych na świecie dostawców sprzętu sieciowego ogłosił, iż przychody w trzecim kwartale tego roku przekroczyły oczekiwania. Zysk netto wyniósł 1,36 miliarda dolarów.