Przegląd Prasy 6.11

Nowe zamówienia rządowe Prokomu

PULS BIZNESU Prokom zawarł umowę z Ministerstwem Finansów i Głównym Urzędem Ceł na dostawę rozwiązań informatycznych. (s.10) Polskie banki wdrażają systemy teleinformatyczne. (s.15) Nowy system informatyczny obsługujący giełdę warszawską – Warset – zostanie uruchomiony zgodnie z obietnicami. (s.4) Wdrażanie technologii bezprzewodowych jest dobrym rozwiązaniem dla banków, ponieważ transmisja danych za ich pośrednictwem jest bezpieczniejsza od przewodowej. (s.16)

GAZETA WYBORCZA O wpływie decyzji Bertelsmanna o wykupie większościowych udziałów w Napsterze na wizerunek muzycznej witryny. (s.28-29) i Toshiba będą współpracować przy produkcji telefonów komórkowych trzeciej generacji. (s.29) W Stanach Zjednoczonych zwolnienia pracowników w firmach internetowych biją rekordy. Nie powoduje to jednak kryzysu na rynku pracy. (s.30) Temat Internetu i internetowego biznesu jest jednym z ważniejszych aspektów amerykańskiej kampanii wyborczej. (s.30)

RZECZPOSPOLITA Holenderski urząd antymonopolowy wszczął śledztwo w sprawie zakończonej niedawno aukcji UMTS. Podejrzewa zmowę dwu jego uczestników. (s.B4) Przecena akcji spółek telekomunikacyjnych doprowadziły do obniżenia indeksów giełdowych w Budapeszcie i Pradze. (s.B7)

PRAWO I GOSPODARKA Amerykańska firma badawcza IDC przeprowadziła ankietę dotyczącą skuteczności e-commerce w Stanach Zjednoczonych. (s.4) Pracownicy Forda, GM i DaimleraChryslera będą mogli korzystać z taniego dostępu do Internetu i telewizji satelitarnej. Zagwarantują im to umowy o pracę. (s.4)

WALL STREET JOURNAL Siemens i holenderski operator telekomunikacyjny KPN otrzymały zamówienie warte 124 miliony dolarów na udział w budowie globalnej sieci GSM. Projekt zrealizuje utworzona spółka joint venture MobilRail.

FINANCIAL TIMES Akcje amerykańskiej firmy Optical Communications Products zyskały w dniu swojego giełdowego debiutu 63 procent. Zajmuje się ona dostarczaniem sprzętu do budowy optycznych sieci teleinformatycznych.