Przegląd Prasy 30.10

Duże zyski TP S.A.

PRAWO I GOSPODARKA Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles przedstawili wyniki badań na temat zachowań internautów i ich stosunku do problemów jakie stawia Sieć. (s.4)

Seonet Polska uruchomi w listopadzie serwis zawierający elektroniczne edycje kilku periodyków ekonomicznych, prawnych i marketingowych. (s.4)

W Polsce niezbędne są regulacje związane z różnymi dziedzinami internetowej działalności. Być może w tym celu zostanie stworzone ogólne prawo teleinformatyczne. (s.8)

PULS BIZNESU Zysk TP SA po trzech kwartałach tego roku wynosi 1,3 miliarda złotych i jest o 47,5 procenta wyższy niż w analogicznym okresie zeszłego roku. (s.4)

Spółka Drew-Net zamierza uruchomić dwie specjalistyczne, internetowe giełdy wyrobów drewnianych. (s.10)

Powstaje coraz więcej internetowych salonów samochodowych. (s.14)

Hewlett Packard wprowadził na rynek polski aplikację Corporate Yahoo. Umożliwia ona dużym firmom budowę własnych serwisów intranetowych. (s.16)

RZECZPOSPOLITA Prawnicy toczą spory, czy w myśl prawa telekomunikacyjnego można zmusić operatorów GSM do udostępnienia swoich sieci operatorom UMTS. (s.B3)

Wraz ze wzrostem rynku reklamowego w Internecie będą rosły problemy z nieuczciwą reklamą, a nawet z jej zakazanymi formami. Czy aktualne przepisy prawa pozwalają się uchronić przed takimi zagrożeniami? (s.C2)

GAZETA WYBORCZA Rozmowa z Maciejem Byczkowskim (prezesem European Network Security Institute) o bezpieczeństwie danych przechowywanych w systemach informatycznych i jego wpływie na rozwój Nowej Gospodarki. (s.26-27)

Strata Amazon.com w trzecim kwartale tego roku wyniosła 240 miliony dolarów i była o 40 milionów większa niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. (s.28)

Intel rozpoczął jedną z pierwszych w Polsce sponsorskich kampanii marketingowych w Internecie. (s.29)

WALL STREET JOURNAL Hutchinson Whampoa stara się uzyskać konsorcjalny kredyt w wysokości 4,3 miliarda dolarów na sfinansowanie budowy sieci UMTS w Wielkiej Brytanii.

Kontrakt Alcatela z operatorem telefonii komórkowej Orange na dostarczenie urządzeń do budowy sieci UMTS przyniesie francuskiej firmie 827 milionów dolarów.

FINANCIAL TIMES Holenderski operator telekomunikacyjny KPN zamierza dokonać redukcji 8 tysięcy miejsc pracy do 2003 roku.