Przegląd Prasy 27.09

Elektroniczny handel wciąż raczkuje

RZECZPOSPOLITA Abn Amro bank został wyłącznym doradcą finansowym Wirtualnej Polski, spółki, która jest właścicielem portalu o tej samie nazwie. Niewykluczone, że zdarzenie to oznacza porzucenie planów wejścia WP na giełdę. (str.B4)

PULS BIZNESU W Europie Zachodniej, Azji i obu Amerykach przeprowadzono badania klientów dokonujących zakupów przez Internet. Wynika z nich, że większość kupujących to mężczyźni w wieku około 65 lat. Zdaniem pracowników polskich portali, w naszym kraju wyniki takich badań okazałyby się diametralnie inne od zachodnich. (str.13)

GAZETA WYBORCZA Brak kontaktu z towarem, długi czas oczekiwania na dostawę i mały wybór, to zdaniem internautów największe obecnie bolączki handlu elektronicznego. Tak wynika z raportu „Global e-Tailing” ujawnionego wczoraj przez firmę badawczą Healey&Baker. (str.30)

PRAWO I GOSPODARKA Wprowadzenie wydań internetowych wymusi zmiany wewnętrzne w gazetach, wydania online będą partnerskie do wydania głównego, co może wymusić szybszą i wydajniejszą pracę dziennikarzy. Uczestnicy konferencji „ Internet a nowe media” stwierdzili, że konieczność wydawania porannej i popołudniowej wersji gazet sprawi, że dobra organizacja stanie się jedną z najważniejszych cech dobrej redakcji. Internet pomoże także w usprawnieniu komunikacji między redakcją a czytelnikami (s. 5)

WALL STREET JOURNAL France Telecom podjął decyzje o budowie sieci transmisyjnej, która połączy 28 głównych miast w Północnej Ameryce. Zależny od FT Global One zamierza wykorzystać nowo powstajacą sieć, aby rozpocząć świadczenie usług głosowych, przesyłania danych, a także dostępu do Internetu przez telefon dla międzynarodowych klientów.