Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Przegląd Prasy 27.09

Elektroniczny handel wciąż raczkuje

RZECZPOSPOLITA Abn Amro bank został wyłącznym doradcą finansowym Wirtualnej Polski, spółki, która jest właścicielem portalu o tej samie nazwie. Niewykluczone, że zdarzenie to oznacza porzucenie planów wejścia WP na giełdę. (str.B4)

PULS BIZNESU W Europie Zachodniej, Azji i obu Amerykach przeprowadzono badania klientów dokonujących zakupów przez Internet. Wynika z nich, że większość kupujących to mężczyźni w wieku około 65 lat. Zdaniem pracowników polskich portali, w naszym kraju wyniki takich badań okazałyby się diametralnie inne od zachodnich. (str.13)

GAZETA WYBORCZA Brak kontaktu z towarem, długi czas oczekiwania na dostawę i mały wybór, to zdaniem internautów największe obecnie bolączki handlu elektronicznego. Tak wynika z raportu „Global e-Tailing” ujawnionego wczoraj przez firmę badawczą Healey&Baker. (str.30)

PRAWO I GOSPODARKA Wprowadzenie wydań internetowych wymusi zmiany wewnętrzne w gazetach, wydania online będą partnerskie do wydania głównego, co może wymusić szybszą i wydajniejszą pracę dziennikarzy. Uczestnicy konferencji „ Internet a nowe media” stwierdzili, że konieczność wydawania porannej i popołudniowej wersji gazet sprawi, że dobra organizacja stanie się jedną z najważniejszych cech dobrej redakcji. Internet pomoże także w usprawnieniu komunikacji między redakcją a czytelnikami (s. 5)

WALL STREET JOURNAL France Telecom podjął decyzje o budowie sieci transmisyjnej, która połączy 28 głównych miast w Północnej Ameryce. Zależny od FT Global One zamierza wykorzystać nowo powstajacą sieć, aby rozpocząć świadczenie usług głosowych, przesyłania danych, a także dostępu do Internetu przez telefon dla międzynarodowych klientów.