Przegląd Prasy 18.10

AMG.net ma inwestora strategicznego

GAZETA WYBORCZA Elfin.pl – ogólnofinansowy serwis internetowy – uruchomił w sieci swą wersję testową. Za dwa – trzy tygodnie, po oficjalnej inauguracji Elfinu, serwis zaoferuje m.in. finansowe transakcje internetowe (s.30)

Bezpieczny system autoryzacji i rozliczeń transakcji zawieranych w Internecie za pomocą kart płatniczych uruchomił eCard, firma stworzona przez Computerland, BRE Bank i WBK. Dane o karcie, podawane np. przez klienta sklepu internetowego, dzięki eCardowi w ogóle nie będą trafiać do sprzedawcy, lecz zostaną natychmiast przesłane do banku, który tę kartę wydał. Oferta eCardu skierowana jest do instytucji prowadzących działalność handlowo-finansową w internecie. (s.30)

PULS BIZNESU Walne zgromadzenie akcjonariuszy Telefonii Lokalnej zdecyduje za tydzień o podwyższeniu kapitału o 330 mln złotych. Nie wiadomo jednak, czy główni akcjonaruiusze firmy, czyli KGHM i PSE, opłacą nową emisję. Szefowie koncernu miedziowego ujawnili bowiem, że do końca października zamierzają zostać jedynym właścicielem teleoperatora. (s.8)

PRAWO I GOSPODARKA Firma AMG.net, integrator internetowy, pozyskała inwestora strategicznego. Został nim Innova Capital. Pieniadze funduszu venture capital, dwa miliony dolarów, AMG.net przeznaczy na wdrożenie zaawansowanych technologii internetowych. (s.6)

RZECZPOSPOLITA „Wejście France Telecom i Kulczyk Holding jeszcze bardziej zdynamizuje naszą strategię działania (...), która zakłada budowę i ciągły wzrost wartości TP SA" powiedział w wywiadzie Paweł Rzepka, prezes Zarządu Telekomunikacji Polskiej. ”Obecność France Telecom umożliwi nam skorzystanie z know-how, czyli wiedzy, jaką w tym zakresie ma cała grupa telekomunikacyjna”. Pytany o rolę TP SA jako narodowego operatora Rzepka stwierdził, że zachowanie polskiego charakteru spółki było niejednokrotnie potwierdzane przez stronę polską i francuską.

Trwa spór operatorów GSM z resortem łączności o przymusowe udostępnienie ich sieci dla nowo wchodzących na rynek operatorów UMTS. (s. B2)

WALL STREET JOURNAL British Telecommunications i AT&T , niecały miesiąc po publicznym potwierdzeniu swoich planów dotyczących poszerzenia i umocnienia partnerstwa, ogłosiły, że właśnie zakończyli rozmowy na temat utworzenia olbrzymiego serwisu świadczącego usługi Internetowych.