Przegląd Prasy 18.10

AMG.net ma inwestora strategicznego

GAZETA WYBORCZA Elfin.pl – ogólnofinansowy serwis internetowy – uruchomił w sieci swą wersję testową. Za dwa – trzy tygodnie, po oficjalnej inauguracji Elfinu, serwis zaoferuje m.in. finansowe transakcje internetowe (s.30)

Bezpieczny system autoryzacji i rozliczeń transakcji zawieranych w Internecie za pomocą kart płatniczych uruchomił eCard, firma stworzona przez Computerland, BRE Bank i WBK. Dane o karcie, podawane np. przez klienta sklepu internetowego, dzięki eCardowi w ogóle nie będą trafiać do sprzedawcy, lecz zostaną natychmiast przesłane do banku, który tę kartę wydał. Oferta eCardu skierowana jest do instytucji prowadzących działalność handlowo-finansową w internecie. (s.30)

PULS BIZNESU Walne zgromadzenie akcjonariuszy Telefonii Lokalnej zdecyduje za tydzień o podwyższeniu kapitału o 330 mln złotych. Nie wiadomo jednak, czy główni akcjonaruiusze firmy, czyli KGHM i PSE, opłacą nową emisję. Szefowie koncernu miedziowego ujawnili bowiem, że do końca października zamierzają zostać jedynym właścicielem teleoperatora. (s.8)

PRAWO I GOSPODARKA Firma AMG.net, integrator internetowy, pozyskała inwestora strategicznego. Został nim Innova Capital. Pieniadze funduszu venture capital, dwa miliony dolarów, przeznaczy na wdrożenie zaawansowanych technologii internetowych. (s.6)

RZECZPOSPOLITA „Wejście France Telecom i Kulczyk Holding jeszcze bardziej zdynamizuje naszą strategię działania (...), która zakłada budowę i ciągły wzrost wartości TP SA" powiedział w wywiadzie Paweł Rzepka, prezes Zarządu Telekomunikacji Polskiej. ”Obecność France Telecom umożliwi nam skorzystanie z know-how, czyli wiedzy, jaką w tym zakresie ma cała grupa telekomunikacyjna”. Pytany o rolę TP SA jako narodowego operatora Rzepka stwierdził, że zachowanie polskiego charakteru spółki było niejednokrotnie potwierdzane przez stronę polską i francuską.

Trwa spór operatorów GSM z resortem łączności o przymusowe udostępnienie ich sieci dla nowo wchodzących na rynek operatorów UMTS. (s. B2)

WALL STREET JOURNAL British Telecommunications i AT&T , niecały miesiąc po publicznym potwierdzeniu swoich planów dotyczących poszerzenia i umocnienia partnerstwa, ogłosiły, że właśnie zakończyli rozmowy na temat utworzenia olbrzymiego serwisu świadczącego usługi Internetowych.