Przegląd Prasy 16.10

Yahoo! 20 procent w dół.

RZECZPOSPOLITA Akcjonariusze Polkomtelu zadecydują 31 października o podniesieniu kapitału lub innej formie finansowania działalności spółki. Proponuje się zwiększenie kapitału do sumy 1,875 mld zł. (s. B6)

GAZETA WYBORCZA Wyniki Yahoo! w trzecim kwartale były lepsze niż przewidywali analitycy, ale nie na tyle dobre, żeby zachwycić inwestorów. Dzień po ich ogłoszeniu akcje najpopularniejszego na świecie portalu internetowego spadły o 20 procent. (s. 29)

PULS BIZNESU Hurtownia farmaceutyczna Prosper utworzy razem z dwoma partnerami spółkę do zarządzania serwisem internetowym. Portal będzie dysponował dwoma modułami – informacyjnym i transakcyjnym. Na uruchomienie serwisu Prosper przeznaczy do końca roku 7 mln złotych. (s. 6)

Microsoft wprowadza w poniedziałek na rynek polską wersję systemu operacyjnego Windows Millennium Edition. Firma rozważa wprowadzenie specjalnych zniżek dla studentów w celu zmniejszenia liczby pirackich wersji programu. (s. 12)

FINANCIAL TIMES Akcje DoubleClick.com, internetowej firmy reklamowej, spadły o 30 procent po ogłoszeniu słabych wyników za trzeci kwartał. Spółka tłumaczy je z kolei słabymi wynikami innych firm internetowych, które zmniejszyły wydatki na reklamę w Sieci.

WALL STREET JOURNAL Barclays i Nomura, banki inwestycyjne, zawiązały spółkę, która ma uruchomić portal handlowy. Do końca następnego roku planuje się, że serwis będzie miał ok. 500 tysięcy klientów.