Przegląd Prasy 13.09

Media Park z Wrocławia zamierza uruchomić 30 serwisów tematycznych

GAZETA WYBORCZA W Portalu Poland.com uruchomiono serwis o tematyce komputerowej. Przedstawiciele firmy informują, że jest on skierowany zarówno do doświadczonych, jak i początkujących użytkowników komputerów. Nowością jest m.in. udostępnienie przez portal interaktywnych kursów obsługi programów biurowych. (s. 29)

PULS BIZNESU Spółka Media Park z Wrocławia zamierza uruchomić 30 serwisów tematycznych w Sieci. W związku z tym poszukuje inwestorów gotowych do przejęcia 25 do 49 procent udziałów. W przypadku sprzedaży 25 procent udziałów firma liczy na zysk rzędu 350 tysięcy złotych. Spółka jest właścicielem 30 domen, pod każdą z nich działa serwis tematyczny. W przyszłości planowane jest stworzenie telewizji interaktywnej oraz wirtualnej społeczności, która sama będzie tworzyć serwis. (s. 8)

PRAWO i GOSPODARKA W Stanach Zjednoczonych hakerzy włamali się do systemu komputerowego Western Union przejmując tym samym kontrolę nad 15 tysiącami kart kredytowych osób, które wysyłały pieniądze za pośrednictwem strony internetowej tej firmy. Rzecznik firmy Peter Ziverts uspokaja, że nie było żadnych nadużyć w związku z włamaniem, a wymiana kart będzie jedynie działaniem prewencyjnym. Western Union dopiero pracuje nad uruchomieniem pełnego systemu transferu pieniędzy. (S. 4)

PARKIET Spadek kosztów finansowych oraz duże straty PTK Centertel to najważniejsze czynniki, które wpłynęły na skonsolidowany zysk netto TP SA po pierwszym półroczu. Centertel w pierwszym półroczu uzyskała 642,7 mln zł przychodów notując przy tym stratę w wysokości 330,1 mln zł. (s. 1)

FINANCIAL TIMES Hewlett-Packard uruchomił HP 9000 Superdome, najwydajniejszy serwer internetowy. HP chce w ten sposób stać się konkurencją dla Sun Microsystems, który jest liderem na rynku serwerów.

WALL STREET JOURNAL Amazon.com, największy na świecie sklep internetowy, ma już 2 miliony użytkowników. Jak informują organizatorzy serwisu, strona ostatnio zyskuje 125 tysięcy klientów miesięcznie.