Przegląd Prasy 12.10

Jest pierwszy chętny na UMTS

GAZETA WYBORCZA Popularność Internetu w naszym kraju jest dużo mniejsza niż w innych krajach europejskich wynika z badań przeprowadzonych przez firmy ARC Rynek i Opinia. Raport stwierdza jednak też, że wykazujemy coraz większe zainteresowanie Siecią, ale np. tylko 16 procent internautów dokonuje zakupów on-line. (str.23)

Konsorcjum futuro.com zamierza wziąć udział w przetargu na koncesje UMTS. Na razie jest to jedyny kandydat, który oficjalnie zadeklarował chęć wzięcia udziału w konkursie. (str.21)

PRAWO i GOSPODARKA Uruchomiono nowy serwis edukacyjny edu4u.pl skierowany do szerokiego spektrum odbiorców, od uczniów szkół podstawowych do nauczycieli akademickich. (str.6)

PULS BIZNESU Powodzenie przetargu na UMTS, na zasadach zaproponowanych przez resort łączności stoi pod znakiem zapytania. Powodem tego, zdaniem analityków, może być zmowa obecnych operatorów GSM, którzy na razie oddzielnie, wyrażają wątpliwości co do warunków i prognozowanych zysków z koncesji.

RZECZPOSPOLITA Wczoraj na całym świecie taniały akcje spółek sektora TMT; od Tokio przez Warszawę, Frankfurt, Paryż, Londyn i Nowy Jork. Na warszawskiej giełdzie wskaźnik techWIG stracił w ciągu całej sesji 5,3 procenta przy wzmożonych obrotach.

PULS BIZNESU Dzisiaj w gazecie dodatek poświęcony systemom wspomagającym zarządzanie i Internetem, a w nim między innymi: o zaletach wdrażania systemów e-biznesowych, o aplikacjach wspomagających relację z klientami, o trudnościach w integracji tego typu produktów a także o zakładaniu przez firmy konsultingowe funduszów venture capital.