Przegląd Prasy 09.10

British Telecomunications dzieli się

RZECZPOSPOLITA British Telecommunications ogłosi w przyszłym miesiącu podział spółki, w celu powstrzymania spadku kursu jej akcji. Jedna ze spółek, powstałych po podziale, będzie działać na regulowanym telefonicznym rynku krajowym, druga zajmie się Internetem i telefonia komórkową. (s. B4)

GAZETA WYBORCZA Inwestycje w Internet są jednym z głównych elementów strategii ITI Holdings, właściciela telewizji TVN. Spółka uruchomiła już serwis TenBit i planuje utworzenie polskiej wersji portalu sportowego sportal.com. (s. 26)

PULS BIZNESU Na polskich stronach internetowych pojawił się nowy typ banerów – ułożonych pionowo. Sky-scapery mają większą powierzchnię, ale ładują się dopiero w ostatniej fazie wyświetlania strony, co nie powoduje opóźnienia w przeglądaniu zawartości serwisów WWW. (s. 12)

FINANCIAL TIMES DaimlerChrysler, amerykańsko-niemiecka grupa motoryzacyjna, przeznaczy 500 mln dolarów na rozwój internetowej sieci sprzedaży. Za przedsięwzięcie będzie odpowiedzialny nowy dział, DCX-Net, którego kierownictwo znajduje się w Stuttgarcie.

WALL STREET JOURNAL Telefonica, największy hiszpański operator telekomunikacyjny, kupi sześć spółek telefonii komórkowej należących do Motoroli. Po dokonaniu transakcji, Telefonica wejdzie na sześć zagranicznych rynków i stanie się piątym co do wielkości operatorem telefonii komórkowej na świecie.