Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Przegląd Prasy 02.08

Przegląd najważniejszych wiadomości, które ukazały się w dzisiejszej prasie:

RZECZPOSPOLITA W Sieci toczy się spór internetowych dystrybutorów biletów Ticketmaster.com i Tickets.com. dotyczący prawa do zamieszczania odsyłaczy do cudzych zasobów. „Bierzcie i dzielcie się, byle nie moim, czyli o dwulicowości szefów Napstera” – czytamy w dodatku „Media-Internet”

GAZETA WYBORCZA Grupa studentów z Poznania utworzyła serwis Odeon.pl. Jak się to udało bez zaplecza, milionów złotych, bez menadżerów i wsparcia potężnej spółki-matki (s.19). Warszawska Giełda Papierów Wartościowych chce powołać autoryzowanych doradców, którzy pomogliby jej w przyciągnięciu jak największej liczby firm technologicznych (s. 20)

PULS BIZNESU Brak klarownej strategii restrukturyzacji firm, które przestawiają się ze starej gospodarki na nową, nie świadczy dobrze o kompetencjach ich zarządów. O kontrowersjach, jakie wzbudza nagłe przestawienie się spółek giełdowych ze starej na nową gospodarki (s. 4, 5).

POLITYKA Internauci czytają więcej, w najbardziej skomputeryzowanych krajach drukuje się rekordową liczby tytułów. Stephen King, uznany fabrykant papierowych bestsellerów, zdecydował się zaistnieć on-line i ostatnie dzieła sprzedaje wyłącznie w formie elektronicznej za pośrednictwem Internetu, odnosząc oszałamiający sukces.

WSJ „Inwestorzy venture capital trochę mniej kochają Internet” – pisze Wall Street Journal. W drugim kwartale spadły inwestycje w przedsięwzięcia internetowe do 14,75 miliarda dolarów z 15,39 miliarda dolarów w pierwszym kwartale 2000 roku.

FINANCIAL TIMES: „Europejskie firmy muszą pokonać wiele przeszkód zanim zdołają wejść na lukratywne rynki amerykańskie w sferze nowych technologii” - Neil Buckley opisuje ostatni raport Komisji Europejskiej na temat barier w handlu ze Stanami Zjednoczonymi.