Przedstawiciele internetu oraz telekomunikacji o 2004 i 2005 roku

Rynek e-reklamy powyżej oczekiwań - mówią jedni; wciąż czekamy na uwolnienie "ostatniej mili" - wskazują drudzy. O tym, jaki był ten rok dla internetowych spółek, wydawców online oraz firm telekomunikacyjnych, można przeczytać w Forum ekspertów Internet Standard 2004/05.

Przedstawiciele branży internetowej i telekomunikacyjnej w opublikowanym Forum podsumowują najważniejsze trendy, które pojawiły się w minionym roku. Reprezentanci internetu zgadzają się, co do tego, że ten rok można zaliczyć do najbardziej udanych od czasów internetowego krachu. W przyszłym też możemy spodziewać się wzrostów, nie będą one jednak najprawdopodobniej tak spektakularne jak tegoroczne.

Branża reklamowa podkreśla, że rozpoczęła się era reklam multimedialnych, a firmy już doskonale zdają sobie sprawę z tego, że w sieci promować się warto.

Telekomunikacyjni gracze nastawiają się na świadczenie usług szerokopasmowego dostępu do internetu oraz internetową telefonię. W przyszłym roku coraz więcej pojawi się punktów bezprzewodowego dostępu do sieci, zagości UMTS. Czy w 2005 roku rozwiąże się problem uwolnienia ostatniej mili? Czy spadną ceny łączy internetowych? I czy wreszcie możemy liczyć na dalszy, dynamiczny przyrost użytkowników? Zobaczcie, co sądzą nasi eksperci.

Forum Internet, telekomunikacja, biznes 2004-2005