Protokół Skype złamany?

W sieci pojawiła się informacja, że protokół Skype'a został złamany. Jednak przedstawiciel firmy Skype na Polskę nie potwierdza tej informacji.

O sprawie doniósł VoIPWiki Blog. Według jego autora, chińscy programiści korzystając z metody reverse engineering stworzyli klienta prawie w całości kompatybilnego ze Skype. Autor bloga dokonał kilku rozmów międzykontynentalnych z przedstawicielem chińskiej firmy, która stworzyła alternatywnego klienta. Podobno cechowała je ta sama jakość dźwięku co przy wykorzystaniu oryginalnego klienta Skype. Według VoIPWiki Blog, chińskie oprogramowanie ma pojawić się na rynku w sierpniu tego roku.

Protokół Skype złamany?

Alternatywny klient Skype. Źródło: VoIPWiki Blog

Czy to prawda, że protokół Skype został złamany, zapytaliśmy Michała Kostrzewę, przedstawiciela Skype na Polskę. Dotarła do nas plotka o grupie chińskich programistów, którzy za pomocą reverse engineeringu dostali się do naszego programu. Nie mamy jednak żadnych dowodów, że stało się tak naprawdę. Nawet jeśli się tak stało to stworzony w ten sposób software nie będzie tak niezawodny oraz wyposażony w te wszystkie funkcje, dzięki którym ze Skype korzysta ponad 100 milionów ludzi. Ponadto nie da się za pomocą reverse engineeringu zagrozić bezpieczeństwu kryptograficznemu Skype.

Więcej: VoIPWiki Blog (ang.)