Prostszy I-mode

Holenderski operator telefonii komórkowej KPN Mobile zamierza uatrakcyjnić swoje usługi I-mode. Firma ma nadzieje, że w ten sposób uda jej się nakłonić więcej osób do korzystania z I-mode - sposobem na to mają być prostsze plany taryfowe oraz większy wybór nowoczesnych telefonów.

KPN Mobile oferuje w tej chwili możliwość korzystania z I-mode (w Niemczech, Belgii i Holandii) za stałą, miesięczną opłatą, do której doliczane są dodatkowe opłaty za każdy kilobajt przesłanych danych. Na taki system bardzo narzekają użytkownicy, tłumacząc, iż znacznie utrudnia on oszacowanie kosztów połączeń - w końcu nie wiadomo, jaką objętość ma dany e-mail czy strona WWW.

Dlatego też operator postanowił pójść na rękę klientom i wprowadzi możliwość korzystania z modelu pre-paid, podobnie jak w przypadku zwykłych telefonów komórkowych - użytkownik będzie mógł wykupić kartę o pewnym nominale i korzystać z usług I-mode dopóki nie wyczerpie się jej limit.

Operator sądzi, iż w ten sposób uda mu się zainteresować stosunkowo drogimi usługami I-mode nowych, przede wszystkim młodych użytkowników. Dodatkową zachętą mają być dla nich nowoczesne, wyposażone we wbudowane fotograficzne oraz obsługę wiadomości MMS, telefony komórkowe. Szczegółowe informacje na ich temat KPN Mobile poda na targach CeBIT.

Pod koniec ubiegłego roku liczba klientów operatora korzystających z I-mode wynosiła 263 tys. osób.