Prokuratura bada sprawę Allegro

Poznańska prokuratora zajmuje się sprawą skopiowania w kwietniu ubiegłego roku ok. 1 mln danych osobowych użytkowników Allegro.pl. Jest to kolejny etap konfliktu walczących o serwis aukcyjny firm - QXL Ricardo i QXL Poland.

Informację podajemy za Gazetą.pl. Sprawa dotyczy pobrania i wykonania kopii adresów e-mailowych i nazwisk ok. 1 mln użytkowników Allegro. Jak wskazuje Tom Parkinson, prawnik reprezentujący QXL Ricardo dane zostały skopiowane z polecenia prezesa, który nie miał zaufania do pozostałych członków zarządu - zwłaszcza Ariana B., człowieka mającego związek z przejęciem kontroli nad Allegro przez QXL Poland.

Przypomnijmy, że konflikt między firmami toczy się już od 3 lat. Przedstawiciele QXL Ricardo wskazują, że ich poznańscy partnerzy w nielegalny sposób weszli w posiadanie 92% udziałów zależnej spółki QXL Poland. Zawiadomili o tym prokuraturę. Zdaniem prokuratury doszło do "niekorzystnego rozporządzenia majątkiem firmy brytyjskiej". Akt oskarżenia powinien zostać sformułowany najpóźniej do końca roku.