Prokom pozbywa się ce-market.com

Prokom Software, oraz spółka zależna integratora Prokom Internet zbyły całość posiadanych aktywów w ce-market.com. Nabywcą jest Impexmetal, który kupił 1,47 mln akcji za 14,7 tys. zł.

"Decyzja o sprzedaży powyższych akcji wynika z kontynuacji przez Prokom Software strategii zakładającej zbycie aktywów internetowych nie związanych z działalnością softwarową grupy. Wycena wartości udziałów stanowiących przedmiot transakcji nastąpiła w oparciu o analizę stanu finansowego spółki oraz prognozę kosztów niezbędnych do prowadzenia przez nią dalszej działalności" - napisał w komunikacie zarząd gdyńskiego integratora. Ce-market.com jest operatorem elektronicznej giełdy metali kolorowych, ogólnej giełdy B2B oraz branżowego portalu informacyjnego www.ce-market.com.

W grudniu 2003 r. Prokom Internet sprzedał TPI za 54 mln zł posiadane 21,57 proc. akcji Wirtualnej Polski. Również w grudniu firma pozbyła się 51 proc. udziałów w spółce www praca com prowadzącej serwis internetowy pracaonline.pl. W kolejce czekają: m.in. Stopklatka, Ad.net, Internet Wizards, TPG.