Projekt WFI.pl pod nową marką Fundusze24.pl

Wortal Funduszy Inwestycyjnych zmienił nazwę na Fundusze24.pl

Profil tematyczny serwisu Fundusze24.pl należącego do firmy E-financial S.A. nie zmieni się i w dalszym ciągu działać będzie w obszarach dotyczących notowań funduszy. Akcje, papiery dłużne, inwestycje zagraniczne, rynek pieniężny, fundusze zrównoważone, stabilny wzrost - to najważniejsze zagadnienia prezentowane w serwisie. Do tego czytelne tabele, rankingi funduszy, porady, a także opisy poszczególnych funduszy inwestycyjnych oraz towarzystw funduszy inwestycyjnych.

Zakup domeny i zmiana nazwy na Fundusze24.pl to działanie o znaczeniu strategicznym dla dalszego rozwoju serwisu. Nadaje portalowi szerszy kontekst tematyczny, precyzuje aktualność i ciągłość jego oferty, a nowa nazwa dodaje serwisowi atrakcyjności na rynku reklamy finansowej - podkreśla Grzegorz Czapla, Prezes Zarządu E-Financial S.A. która jest właścicielem i wydawcą Grupy Miediowej Inwestycje.pl do której należy serwis Fundusze24.pl.

Fundusze24.pl to platforma, która pozwala użytkownikowi sprawdzić i trenować umiejętności inwestowania pieniędzy w fundusze inwestycyjne. Istotnym elementem serwisu jest gra online umożliwiająca wirtualnie inwestowanie. Uczestniczy w niej ponad 2.5 tysiąca graczy, a wartość ponad 4 800 aktywnych portfeli inwestycyjnych przewyższa 409 milionów złotych.

W kwietniowym rankingu serwisów tematycznych Megapanelu PBI/Gemius w kategorii: biznes - finanse - prawo, Grupa Inwestycje.pl (w skład której obok portali waluty.com i inwestycje.pl wchodzi serwis Fundusze24.pl) zajęła 15 miejsce z liczbą 411 469 unikalnych użytkowników, 3 011 699 odsłon i zasięgiem wynoszącym 2,8%.