Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Profesjonaliści IT: kierunek Wielka Brytania?

Ponad jedna trzecia firm w Wielkiej Brytanii nie mogła znaleźć profesjonalistów IT na wakat w swojej firmie - wynika z raportu E-skills i Gartner Consulting.

W efekcie 76% z tych właśnie firm musiało spowolnić rozwój nowych produktów i usług. Raport stwierdza ponadto, że 42% firm z problemami rekrutacyjnymi poniosło wyższe koszty operacyjne ze względu na nie obsadzone pozycje, a 22% straciło wręcz rynek na rzecz konkurencji.

Firmy tracą także z powodu braku podstawowych umiejętności technicznych swoich pracowników. Ponad 25% respondentów badania (wzięło w nim udział 3,2 tys. przedstawicieli firm) twierdzi, że pracownicy w ich firmie nie znają się na obsłudze komputera w stopniu podstawowym.

Według autorów raportu będzie to miało przykre konsekwencje dla gospodarki brytyjskiej w przyszłości: jeśli obecny stopień i poziom upowszechnienia umiejętności komputerowych się utrzyma, za 10 lat wypadnie z grona najbardziej konkurencyjnych gospodarek świata.