Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Proces za fałszywe "kliknięcia"

Firma Google wytoczyła proces wydawcy korzystającemu z jej programu Adsense za to, że ten generował sztuczne "kliknięcia" w reklamy. Przypomnijmy, że w tym programie Google płaci właścicielom serwisów za każde "kliknięcie".

Od sierpnia 2003 Auction Experts International i jego założyciele - Sergio Morfin i Alexei Leonov - klikali w reklamy serwowane przez program Adsense na stronie swojej firmy Auction Experts i opłacali dodatkowo 50 osób, by robiły to samo. Google pozwało fałszerzy "kliknięć" za złamanie warunków umowy.

Eksperci przyznają, że problem fałszywego "klikania" w reklamy nie jest poważny, lecz chwalą Google za podjęcie szybkich działań, by ten proceder ukrócić. Google oczekuje finansowej rekompensaty i zwrotu wszystkich pieniędzy wpłaconych firmie Auction Experts.

W marcu br., aresztowano programistę, który szantażował Google, żądając 100 tys. USD za nieopublikowanie aplikacji generującej fałszywe "kliknięcia" w reklamy AdSense.