PrezydentObama.com

Statystyki porównawcze stron obu kandydatów były i są bezlitosne dla johnmcain.com. I tylko potwierdzają tezę, że Obama wygrał prezydencki fotel znacznie wcześniej.

PrezydentObama.com
PrezydentObama.com
PrezydentObama.com

Blogi prowadzili obaj kandydaci. Śladem ich popularności są dziś tysiące komentarzy pozostawionych przez wyborców pod kolejnymi wpisami.

Nie zabrakło reklam wyborczych również w online. Prezydencki product placemant widoczny był m. in. w "GTA IV", "Burnout Paradise" czy "Fifa'07".

PrezydentObama.com

Demokraci stworzyli nawet specjalną aplikację do iphone'a pozwalającą na bieżące śledzenie wyborczej kampanii. Za pomocą aplikacji "Obama'08" możliwe było np. znalezienie najbliższego komitetu wyborczego, zapoznanie się z programem demokraty oraz ściągnięcie jego zdjęć.

Obama mógł także liczyć na poparcie specjalnego sztabu powstałego w Second Life. Dziełem grupy "Obama na prezydenta" było zorganizowanie muzycznego festiwalu z okazji historycznego marszu demokraty do prezydentury.

McCainowi z pewnością nie pomógł hakerski atak na e-mailowe konto Sary Palin, republikańskiej kandydatki na wiceprezydenta, a także oświadczenie zamieszczone przez mało przychylnych internautów na profilu MySpace Palin, iż republikanin nie jest przeciwny zawieraniu małżeństw przez "gorące kobiety".