Prezydent RP i komputery - cyfrowy portret kandydatów

Bronisław Komorowski chciałby, żeby Polacy stworzyli swoją Nokię lub Microsoft. Najmłodszy z kandydatów Grzegorz Napieralski nie korzysta z e-bankowości. Andrzej Olechowski chciałby przyciągnąć do Polski globalne koncerny teleinformatyczne, a Jarosław Kaczyński upatruje szansy na rozwój w zagospodarowaniu informatycznych nisz. Zobacz cyfrowe portrety kandydatów na prezydenta.

Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji przeprowadziła badanie wśród kandydatów na urząd Prezydenta RP. PIIT wysłała do nich ankietę, zawierającą pytania pozwalające określić tzw. "cyfrowy profil" kandydata. Sondaż zawierał też pytania o zagadnienia związane z edukacją, gospodarką, ochroną własności intelektualnej i wolnością dyskusji w sferze informatycznej.

Na rozsyłaną od 18 maja ankietę do 14 czerwca odpowiedziało sześciu z dziesięciu startujących w wyborach prezydenckich: Marek Jurek, Jarosław Kaczyński, Bronisław Komorowski, Janusz Korwin-Mikke, Grzegorz Napieralski i Andrzej Olechowski. Wypełnionych ankiet nie odesłali Kornel Morawiecki, Andrzej Lepper, Bogusław Ziętek oraz znany z zamiłowania do nowoczesnych technologii Waldemar Pawlak.

Poznaj wyniki ankiety i dowiedz się więcej co kandydaci na prezydenta sądzą o nowoczesnych technologiach. Przeczytaj artykuł: Wybory 2010 - jak Kaczyński, Komorowski i inni kandydaci na prezydenta korzystają z komputera?