Prezes WP ogłosi w lutym upadłość spółki?

W oświadczeniu przesłanym przez mniejszościowych akcjonariuszy po zakończeniu walnego zgromadzenia Wirtualnej Polski czytamy, że prezes spółki ogłosił, iż 28 lutego zarząd będzie zobowiązany odpowiednimi przepisami prawa do złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości firmy.

Sprawa podwyższenia kapitału Wirtualnej Polski, która miała uchronić firmę przed bankructwem, została odłożona do 2 marca br. Tymczasem Marek Borzestowski, prezes WP, podczas dzisiejszego walnego zgromadzenia akcjonariuszy oznajmił, że 28 lutego zarząd będzie musiał ogłosić upadłość spółki.

”Niestety po raz kolejny, głosami większościowego akcjonariusza Spółki - TP Internet Sp. z o.o., spółki córki Telekomunikacji Polskiej S.A. - nie doszło do podwyższenia kapitału Wirtualnej Polski. TP Internet zgłosiło propozycję dwutygodniowej przerwy w obradach, po czym wbrew protestom mniejszościowych akcjonariuszy przegłosowało własny wniosek” - skomentował Jarosław Golacik, jeden z mniejszościowych akcjonariuszy.

Po raz piąty w ciągu ostatnich trzech miesięcy nie doszło do podwyższenia kapitału WP. ”TP Internet uzależnia dalsze finansowanie Wirtualnej Polski od odstąpienia przez akcjonariuszy mniejszościowych od wykonania umowy, jaka łączy TP Internet, Telekomunikację Polską S.A. i akcjonariuszy mniejszościowych, podpisanej 26 października 2001 roku” - powiedział Jarosław Golacik. A na to mniejszościowi akcjonariusze nie chcą się zgodzić.